Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

Sağlıklı Yaş almanın yolları?

İnsanlar doğar büyür yaşlanır ve ölürler bunlar hayatın gerçek olan süreçleridir. Canlı bir organizmanın gelişmesine ve büyümesine bağlı olarak meydana gelmektedir. Yaşlanma kaçınılmaz bir gerçektir insandan insana yaşlanma farklılık göstermektedir. Örneğin bazı insanlar aynı yaşta olan başka bir bireyden daha genç ya da daha yaşlı gösterebilir. Bunun nedenleri çevresel faktörler genler yaşam tarzı olabilir. Vücudumuzda meydana gelen kırışıklıklar doku ve kas kaybı saç beyazlaması ya da dökülmesi olmasaydı yaşlandığımızın farkına bile varamayabilirdik. Yaşlanma, vücut işlevlerini yavaş yavaş zorlaştırmaya başlar uyarıcılara cevap verme süresi arttırır, hastalandığında iyileşme süresini uzatır. Bunların hepsi yaşlanmanın belirtileridir. Bunlara uyum göstermemiz uzun sürebilmektedir.

Yaşlılığın hangi yönleri önlenebilir?

Ne yaparsak yapalım yaşlanmayı önleyemeyiz çünkü her insan zaman geçtikçe yaşlanmaya bir adım daha atar. Nasıl büyümeyi gelişmeyi engelleyemiyorsak yaşlanmayı da engelleyemeyiz. Fakat yaşlanmayı geciktirebiliriz. Nasıl mı? Gülümseyerek mutlu ve pozitif olarak, başta mutluluk hormonlarıyla tabi ki. Gülmek güzeldir, güldürmek de.

Tükettiğimiz besinlerle uzun ve sağlıklı olmak için bilinen sağlık acısından önemli noktalara değinelim;

 1. Egzersiz
 2. Sınırlı alkol alımı
 3. En az7 en fazla 8 saat uyku
 4. Sigara kullanmamak
 5. Sabah kahvaltılarını etmek
 6. Yağlı abur cubur yememeye özen göstermek
 7. Kilo almamaya özen gösterilmeli

Bunların yanında uzmanlarımızın önermiş olduğu bazı kremler vardır. Bakımlı olmak genç kalmak demektir. İnsan kendine ne denli bakarsa o kadar mutlu hissedecektir. Bu noktada doğal yöntemler önerilir.

Yaşlılık Karşıtı Krem

Anti aging içerikli kremler tercih etmekte fayda vardır. Yaşlanmayı oldukça yavaşlatırlar ve vücudun orantılı bir şekilde yaşlanmasını sağlarlar. Sizlere Sebi Pharma ürünü olan Sebi Simyacı’yı önerebiliriz.

 • Yaşlılık karşıtı bir kremdir anti aging özelliği içermektedir Sarma, leke ve kırışıklık için kullanılan anti aging kremdir
 • Toparlanmayı bir ayda sağlar leke ve kırışıklıkları en fazla üç ayda gidermeye yardımcı olmaktadır
 • Türkiye’deki ilk DD serumdur
 • Düzenli kullanıldığı takdirde güzel sonuçlar elde edilecek ve yüzünüzü gülümsetecektir.

Spor ve Beslenme

Egzersizin, damar hastalıklarını, düşmeyi ve depresyonu engelleyen çok önemli bir yöntem olduğu ortaya konmuştur. Fiziksel açıdan bir engeli olmayanlar tüm kişiler için yürüyüş tavsiye edilir. Kolaylıkla yapılabilir ve iyi bir yürüyüş ayakkabısı dışında hiçbir masrafı yoktur.

Diyetle ilgili aşırılıklar kontrol edilmelidir. Tavsiye edilen diyet harcanan enerjinin alınan kalorilerle dengelenmesini kapsar. Doymuş yağların tüketimi toplam alınan kalorilerin en fazla yüzde 10’nunu oluşturmalıdır. Günlük tavsiye edilen miktarlar dahilinde yeterli derecede liflerin, minerallerin, vitaminlerin ve sıvıların (ortalama 8 bardak ya da 1.9 litre) alındığından emin olunmalıdır.

Yaşamımız boyunca kurduğumuz pozitif ilişkileri sürdürmek ruh halimize önemli derecede katkıda bulunmaktadır. Araştırmalar, sosyal çevremizden gördüğümüz desteğin sağlığımızla doğrudan orantılı olduğunu ve yaşlanmayla bağlantılı bazı sağlık sorunlarını azaltabileceğini ortaya koymaktadır.

 

Yorum Bırak