Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

SAĞLIKLI BRONZLAŞMANIN YOLLARI

Yaz sıcaklarının gelmesiyle birlikte deniz kenarlarına ve havuzlara rağbet arttı. Bu sebeple bu yazımızda güneşe fazla maruz kalınması sonucunda oluşabilecek güneş yanıklarını engellemek ve sağlıklı bronzlaşmanın en kolay yollarını sizler için derledik.

Çok fazla güneş ışınına maruz kalmak cildin erken yaşlanmasına sebep olmaktadır. Bu noktada, cilt elastikiyetini hızlıca kaybeder, kırışıklıklar ve leke oluşumu artış gösterir. Bronzlaşmanın kalıcı hale gelmesi, güneş lekelerinin oluşmaya başlamasının en önemli nedenlerinden biridir. Uzmanlar ise bu etkiyi hafifletmek için güneşin altında geçirilen günlerde bol portakal suyu içilmesini ve antioksidanlar açısından zengin besinler tüketilmesini önermektedir.

Birçok kişi yüksek koruma faktörü kullanırsa bronzlaşamayacağını düşünmektedir. Oysa SPF 15 ya da daha yüksek faktörlü bir ürün bronzlaşmanızı değil, yanmanızı engellemektedir. Üstelik bu şekilde daha uzun süre bronz kalmanız mümkündür çünkü soyulmanız engellenir. Tatile çıkarken yanınıza mutlaka farklı SPF korumasına sahip ürünler almalı ve güneşlenmeye en yüksek koruma faktörlü ürünle başlanmalısınız. Cildinizin kendini onarma mekanizması ancak 48 saat sonra harekete geçer ve ten renginiz koyulaştıkça da bu onarma süresi artış gösterir. İlk gün SPF 30’la güneşlenmeye başladıktan sonra, birkaç gün SPF 25 koruması kullanın ve en sonunda da SPF 15 korumalı bir ürüne geçiş yapın.

Hafifçe bronzlaşmak ve kavrulmak arasındaki farkı iyi anlamanız bu noktada çok önemlidir. Etkili bir güneş koruyucu sürdüğünüzde bile plajda geçirilen bir, iki gün sonunda ten renginiz birkaç ton koyulaşır. Cildinizin, zaman içinde oluşan bu bronzluğu tolere edebileceğini de aklınızdan çıkarmayın. Bu arada tamamen güneşten kaçarak vücudunuzu, ihtiyacı olan D vitamininden de mahrum bırakmamaya özen gösterin.

Sebi Simyacı der ki; bronzlaşırken en yaygın bilinen yanlışlardan biri, hiç güneş kremi kullanmadan güneşlenmektir. Bu noktada, sağlıklı bronzlaşmanın ilk aşaması yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi ile güneşlenmeye başlamaktır. Güneş ışınlarına yoğun olarak maruz kalacağınız ilk gün Sebi Simyacı 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi’ni kullanmanız, hem cildinizi zararlı ışınlardan koruyacak hem de daha sağlıklı bronzlaşmanızda yardımcınız olacaktır.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak