Cilt Bakımı Genel Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN TÜKETEBİLECEĞİNİZ 5 BESİN

Cildimizin güzelliğini korurken cilt bakımında kullandığımız tüm ürünlerin yanı sıra tükettiğimiz besinlerin de büyük bir önemi vardır. Bu noktada, doğru ve sağlıklı beslenerek daha taze ve parlak bir cilde sahip olabilmek mümkündür. Bizler de bugünkü yazımızda sağlıklı bir cilde kavuşmak için tüketebileceğiniz 5 besinden bahsettik.

Cildimizin pürüzsüz, sağlıklı ve genç görünmesi için cildin iyi beslenmesi gerekir. Bu da sağlıklı bir kan dolaşımı ile mümkündür. Kan, cildimizin beslenmesi için gereken tüm mikro besinleri taşırken oluşan tüm zararlı maddeleri de uzaklaştırır. Sağlıklı dolaşım için başta su tüketimi önemlidir. Su, hem cildi nemli tutarak kurumasını önler, hem de kan dolaşımını düzenleyerek cildin beslenmesini sağlar. Bu nedenle sağlıklı cilt için yeterli su tüketimi olmazsa olmazların başında gelmektedir.

Cildinize iyi gelecek ve daha sağlıklı gösterecek besinleri de aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

Omega 3 ve Omega 6: Bu yağ asitlerini dengeli tükettiğimizde, kan dolaşımı düzene girer ve cilde daha fazla oksijen taşınır. Ayrıca, Omega 3 ve 6 hücre zarını güçlendirir, cildin daha genç görünmesine katkı sağlar.

A, C ve E vitaminleri: Önemli antioksidan vitaminler kategorisinde bulunmaktadır. 1 avuç çilek veya yaban mersini, 1 orta boy kivi veya portakal, mandalina cildin ihtiyaç duyduğu C vitamini ihtiyacını karşılar.

Kekik: Sakinleştirici, antiseptik ve dezenfektan özellikleri vardır. Kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Brokoli: Ciddi oranda A ve C vitamini içerir. Cilt kanseriyle savaşan moleküllere de sahiptir. Cildin elastikiyetini korur, çürükleri önler ve aynı zamanda akne tedavisine yardımcıdır.

Ceviz: Omega 3 içeren ceviz, cildin elastikiyetini sağlamasında yardımcı olur. Üstelik cilde güzellik katarken beyne olan faydası da çok fazladır.

Sebi Simyacı der ki; Cilt problemlerinin tedavilerinde kullanılan sabun, losyon, tonik ve krem gibi kozmetiklerin yanı sıra cildinizi içeriden tedavi edecek besinleri tüketmek çok önemlidir. Cilt bakımınızı Sebi Pharma ürünleriyle güzel bir şekilde devam ettirirken çeşitli besinlerle de desteklemenizi öneririz. Böylece, önemli olan sizin beslenmenize ve kişisel bakım ürünlerinizin güvenirliliğine önem vermenizdir. Bahsettiğimiz besinleri günlük beslenme rutininize dahil edebildiğiniz taktirde cilt bakımınızın daha sağlıklı ve daha güzel bir şekilde ilerlediğini gözlemleyebilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak