Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Saç Bakımı

SAÇ VE KAŞLARINIZI KÜSTÜRMEYİN!

Saçlarınız ve kaşlarınız dış görünüşünüzü tamamlayan en önemli unsurlardır. Aşırı derece işleme maruz kalan saç ve kaşlar küsebilir ve bir daha çıkmayabilir. Bu sebeple saç ve kaşlarınıza bakım yaparken daha dikkatli ve özenli olmalısınız. Bizler de bugünkü yazımızda saç ve kaş bakımınızda dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Kadınların sıklıkla karşılaştıkları sıkıntılı durumlardan biri kaş küsmesidir. Kaşlara doğru bakım yapılmadığında ve aşırı işlemlere maruz kalındığında ne yazık ki küsme sorunu ortaya çıkmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde kaş alma işleminin sonucunda da kaş küsmesi meydana gelebilir. Aynı şekilde kalıcı makyajda kaşa uygulanan boyanın kaş köklerine vereceği zarar da kaşların küsmesine neden olan etkenlerden biridir.

Kaşlarınızın küsmemesi için her gün yatmadan önce kaşlarınızı, kaş fırçası ile fırçalayarak diplerinin havalanması ve gözeneklere gelen kanın akışını hızlandırmak gerekmektedir. Bu sayede kaşlar kendi besiniyle beslenmeye başlamaktadır. Her bakım öncesi ise mutlaka bu işlem tekrarlanmaktadır.

Gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu durumla ilgili kadınların yaşadığı bir diğer problem de saçlarının küsmesidir. Saçlar, yoğun ve yanlış işlemlere maruz kaldığında dökülebilir veya küsebilir. Özellikle yaz aylarında deniz tuzu ve havuz kloruna maruz kalan saçların yıpranma ve küsme olasılığı daha fazladır. Saça fazla işlem uygulamak ve boya işlemlerini fazla yaptırmak saçınızı yıpratır, saçlarınızın eskisi gibi çok çıkmasını engeller. Bu nedenle saç bakımınızı yaparken de çok dikkatli olmalı ve saçlarınızı profesyonel ellere bırakmalısınız.

Küsen saçlarınız için en doğru bakımı yapabileceğiniz ürün ise Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu’dur. Ödüllü ve dünya patentli formül Hücre Yenileyici Bileşen içeren Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin, hidrokinon içermez ve 4 mevsim kullanılabilir durumdadır. Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu aynı zamanda kaşlarınıza da bakım yapar, besler ve onarır. Böylece aşırı işlemlerden zarar gören kaşlarınız, bu serum ile beslenir ve gürleşir. Sprey formuyla kullanım kolaylığı sağlayan serumu, sabah ve akşam sorunlu bölgeye iki kez sıkınız daha sonra friksiyon yapınız.

Sebi Simyacı der ki; küsen kaşların ve saçların bakımı her zaman kolay olmaz. Bu sebeple gerekli özeni göstererek, dikkatli bir şekilde saçlarınıza ve kaşlarınıza bakım yapmalısınız. Sağlıklı bir görünüm için en etkili olan ürün, Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serum’u bu süreçte mutlaka kullanmanızı öneririz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak