Saç Bakımı

SAÇ SİMÜLASYONU

SAÇ SİMÜLASYONU

Saç simülasyonu, saç dipleri için özel olarak geliştirilmiş boyalarla, saç diplerine uygulanan bir işlemdir. Saç dövmesi, saç simülasyonu, micro hairsaç gölgelendirme, saç pigmentasyonu olarak da bilinmektedir. Hem kadınlar hem de erkeklere uygulanabilen bir işlemdir. Saç dövmesi olarak bilinse de esasında, kullanılan boyalar dövme boyası değildir. Tamamen saç pigmentasyonu için üretilen özel boyalardır. Bu sayede zaman içerisinde renklerde değişme olmaz. Dövme boyası kullanılarak yapılan pigentasyon işlemlerinde zaman içerisinde lacivert, yeşil gibi renk değişimleri olabilmektedir. Kaizen Beautify uzmanları tarafından uygulanan saç simülasyonu işleminde kesinlikle dövme boyası kullanılmamaktadır.

Saç simülasyonu cerrahi bir yöntem midir?

Saç pigmentasyonu, saç ekiminden farklı olarak cerrahi bir yöntem değildir.

Günlük hayatımı etkiler mi?

Saç pigmentasyonu işlemi sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Saç simülasyonu mu, saç ekimi mi daha etkilidir?

Esasında her iki yöntem de birbirini tamamlayan yöntemlerdir. Saç ekimi uygulaması sırasında, her bölgeye yeterli miktarda ekim yapılamadığında, saç pigmentasyonu yöntemi ile aralarda oluşan boşluklar kolayca kapatılabilmektedir. Saç ekimi ve saç simülasyonu birlikte uygulanabileceği gibi, ihtiyaca göre sadece saç simülasyonu da uygulanabilmektedir. Kaizen Beautify’da sadece saç simülasyonu işlemi uygulanmaktadır.

Saç pigmentasyonundan sonra anında sonuç alabilir miyim?

Saç simülasyonu işlemi sonrası anında sonuç alabilirsiniz.

Detaylı bilgiyi nereden alabilirim?

Saç pigmentasyonu hakkında detaylı bilgi almak ve saç haritanızı kontrol ettirmek isterseniz, merkezimize gelebilirsiniz.

Yorum Bırak