Saç Bakımı

Saç dökülmesine karşı bakım önerileri

Saç dökülmesi en yaygın saç bakım sorunları arasında yer almaktadır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda oluşabilen saç dökülmesi, çok genç yaşlarda da meydana gelebilmektedir. Saç dökülmesini önlemek için bireye birçok görev düşmektedir.

SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR?

Öncelikle saç dökülmesinin tek bir nedenden oluşmayabileceği unutulmamalıdır. Saç dökülmesi bir veya daha fazla nedenden veya bunların bir araya gelmesi sonucunda oluşabilmektedir. Saç dökülmesine neden olan unsurların değiştirilebilecek olanlarına müdahalede bulunmak bireyin lehine olacaktır. Örneğin saç dökülmesine yol açan nedenlerden biri de saçların çok sık renginin değiştirilmesi ve saçın çeşitli kimyasallara maruz bırakılmasıdır. Saç tasarımını seyrekleştirerek saç dökülmesini önlemeye katkıda bulunmak mümkün olacaktır.

SAÇ DÖKÜLMESİ GENETİK NEDENLERDEN DE KAYNAKLANABİLİR

Saç dökülmesinde bireyin müdahale edemeyeceği unsurlar da bulunmaktadır. Örneğin genetik nedenlerle kaynaklanan saç dökülmesinde bireyin yapabileceği tek şey bu dökülmeye karşı bakım yapmak olacaktır.

Tıpkı cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da bireyin alışkanlıkları etkili olabilmektedir. Sağlıksız ve besleyici değeri düşük gıdalarla beslenmek saçların incelmesine ve dökülmesine yol açabilecektir. Protein eksikliği de saç dökülmesine sebebiyet verebilmektedir. Eğer yeteri kadar protein tüketilmiyorsa ya da protein eksikliğinden şüphe ediliyorsa en kısa sürede bir doktora danışmak gerekmektedir.

Bu durum B vitamini eksikliği için de geçerlidir. Yetersiz B vitamini de saç dökülmesine yol açan unsurlar arasında değerlendirilmektedir. Bu yönde de bir şüphe oluştuysa en kısa sürede bir doktora danışmak en gerekmektedir.

STRES DE SAÇ DÖKÜLMESİNE YOL AÇABİLİYOR

Stres hem cilt hem de saç bakımı açısından çeşitli problemler oluşturabilmektedir. Stres cildin aşırını yağlanmasına dolayısı ile de gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce oluşmasına zemin hazırlayabilmektedir. Bunun yanı sıra yaşlanma belirtilerinin erken yaşlarda oluşmasının nedenleri arasında da stres bulunmaktadır. Yoğun stres saç dökülmesini de teşvik edebilmektedir. Stres, mevcut saç dökülmesi şikayetinin de daha fazla artmasına yol açabilmektedir.

Ani ve hızlı kilo kaybı birçok riski de beraberinde getirmektedir. Çok agresif kilo kaybı saç bakımını da olumsuz etkileyecektir.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI BAKIM İÇİN;  SEBİ İXİR SAÇ BAKIM SERUMU

Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Saç Bakım Serumu ile saç dökülmesine karşı bakım yapın!

Şimdi inceleyin: https://www.sebisimyaci.com/sebi-sac-serumu

Yorum Bırak