Saç Bakımı

Saç çıkarmak için doğal yöntem

Saç bakımı denildiğinde akla gelen ilk sorulardan biri de yeni saçların nasıl çıkarılacağıdır. Bu nedenle saç çıkarmak için doğal yöntem araştırılmaktadır. Saç çıkarmak için doğal yöntem de araştırılabilmektedir. Yeni saç oluşumu kadar mevcut saçların dökülmesini önlemek de önem taşımaktadır. Saçlar birçok faktöre bağlı olarak dökülebilmektedir.

SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR?

Her gün belirli bir adede kadar saçın dökülmesi doğaldır. Saçın doğal döngüsünde bu bulunmaktadır. Fakat gereğinden fazla saç teli kaybı saç dökülmesi olarak nitelendirilebilmektedir.

Saçların dökülmesine neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Genetik faktörler cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da belirleyici rol oynamaktadır. Bireyin ailesinde veya akrabalarında saç dökülme şikayeti varsa kendisinin de bu sorunu yaşama olasılığı yüksektir.

Genetik faktörlere ek olarak hormonal sebepler de saç dökülmesine yol açabilmektedir. Tipik olarak erkek ve kadın tipi saç dökülmeleri meydana gelebilmektedir. Hormonal değişimler de saç dökülmesine yol açabilmektedir. Birçok kadın gebelik döneminde saç dökülmesi şikayeti yaşayabilmektedir. Gebelik döneminde karşılaşılan bir diğer problem de ciltteki renk tonu eşitsizliği ve lekelerdir.

Saçların dökülmesindeki bir diğer faktör ise çevresel koşullardır. Hava değişimine bağlı olarak da saçlar dökülebilmektedir. Çok sıcak ya da çok soğuk hava da saçların dökülmesine yol açabilmektedir. Rüzgarlı hava da hem cildi hem de saçları yıpratabilmektedir. Hava kirliliği de yine saç ve cilt bakımı açısından sorun oluşturabilmektedir.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYEN İÇERİKLER!

Saç dökülmesini önlemek için birçok içerik kullanılmaktadır. İçeriklerin birçok kullanım türü bulunmaktadır. İçerikler doğrudan kullanılabildiği gibi ürünler de yer alabilmektedir.

Saç dökülmesi, saçların yıpranması ciddi anlamda inatçı bir sorundur. Bu nedenle profesyonel ürünler tercih etmek fayda getirecektir.

Sebi Pharma’nın saç bakım grubunda yer alan Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Serumu saç dökülmesini önlemeye yardım etmektedir. Saç tellerine ve saç derisine bakım yapmaktadır. 7 güçlü içeriğe sahip Sebi İxir Saç Bakım Serumu kaş ve sakal çıkarmaya katkıda bulunmaktadır.

Zengin içeriğe sahip Sebi İxir Saç Bakım Serumu kokusuz ve hipoalerjenik olması ile de avantaj sağlanmaktadır. Günde iki kez kullanılan Sebi İxir Saç Serumu yağlandırma yapmaz ve durulanma gerektirmez.

Yorum Bırak