Cilt Bakımı Genel Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

SABAH BAKIMI NASIL OLMALI?

Gün boyu bakımlı olmak için sabah bakımını atlamamak çok önemlidir. Bunun yanı sıra sabah bakımında kullandığınız ürünler de bakımınızın kalitesi açısından oldukça önem taşır. Bugünkü yazımızda sabah bakımınızın nasıl olması gerektiğinden ve daha kaliteli bir sabah bakımı nasıl yapabileceğinizden bahsettik.

Sabah bakımını yaparken ilk adımınız aslında geceden başlar. Gece, makyajınızı silmeden ve kullanmanız gereken ürünleri uygulamadan uykuya daldıysanız, sabah cildinizi toparlamak çok daha zor olacaktır. Bu sebeple sabah bakımınızı geceden planlamanız gerekir. İlk uyandığınızda yapmanız gereken cildinizi cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici ile temizlemeniz ve soğuk bir suyla yıkamanızdır. Sonrasında ise doğru bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeli ve gün boyu daha nemli kalması için bu uygulamayı her sabah tekrarlamalısınız.

Uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirdikten sonraki adımda hangi mevsimde olursanız olun güneş koruyucunuzu uygulamayı unutmamalısınız. Çünkü güneş koruyucusu kullanmak cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korurken, yaşlanma belirtilerinizin oluşmasını da geciktirir. Güneş koruyucunuzu cildinize uyguladıktan sonra, göz kremi adımını da unutmamalısınız. Göz kremi genellikle gece bakımında kullanılan bir ürün olarak bilinse de, bunun aksine sabah ve gece bakımında kullanıldığı taktirde faydasını gözlemleyebileceğiniz bir üründür.

Sabah uyguladığınız cilt bakımında yağlardan ve serumlardan olabildiğince uzak durmanızda fayda vardır. Çünkü yüz yağları ve serumları yoğun içerikli ürünler olduğu için cildinizi gün içerisinde yorabilir ve bakım sonrasında yüzünüze makyaj yapmanıza engel olabilir, cildiniz bakım ürünlerini zaman geçtikçe kusabilir. Tüm bunların yanı sıra bakımda kullandığınız ürünlerin içeriklerine de dikkat etmeniz gerekir. Bu ürünlerin içeriğinde glikolik asit, retinol, peptid, kolajen üretimine yardımcı olacak ürünler ve hücre yenileyici bileşen bulunması cildinizin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlar.

Sebi Simyacı der ki; sabah bakımı gün içerisinde yapacağınız tüm bakımların temelini oluşturur. Bu sebeple ekstra özen gösterilmesi gereken bir konudur. Sabah bakımınızı mutlaka geceden düşünmeli ve bir rutine oturtmalısınız. Sizleri sabah bakımınızda kurtarıcınız olacak ve cildinizi içten dışa yenileyecek olan bir ürünle tanıştırmak isteriz: Sebi Su Tonik Hücre Yenileyici Temizleme Suyu. İçeriğinde bulunan Hücre Yenileyici Bileşen sayesinde cildinizi rahatlatacak ve yepyeni bir görünüme kavuşturacak olan Sebi Su Tonik Hücre Yenileyici Temizleme Suyu, daha canlı ve bakımlı bir görünüme anında ulaşmanızı sağlar.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak