Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

RAHAT BİR GECE UYKUSU NASIL OLMALI?

Uyku, insan bedeni için çok önemli bir ihtiyaçtır. Uykunuzu iyi almak demek, gün içerisinde tüm işlerinizi tam motivasyonla bitirebilmek ve kaliteli bir gün geçirmek demektir. Bizler de bugünkü yazımızda uyku kalitenizi arttıracak ve rahat bir gece uykusu çekmenizi sağlayacak önerileri sizler için derledik.

Stres, depresyon, amfetamin, anti-depresan türü ilaçlar, açlık, tokluk, ışık, sigara, çay, kahve, zihnin meşgul olması gibi birçok sebep uyku kalitemizi etkilemektedir. Bu yüzden pek çok sağlık sorununun sebebi uykusuzluk ya da kalitesiz uykudur. Daha kaliteli bir uyku için yapabileceklerinizi ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Bitki çayı içmek, gece uykusundan önce vücudunuzun rahatlamasına ve gevşemesine sebep olur. Böylece daha rahat ve kalite bir uyku çekebilirsiniz.

Uykudan önce, açma germe hareketleri yapmak veya vücudunuzu esnetmek ağrılarınızı azalttığı gibi aynı zamanda sizi sakinleştirerek uykuya da hazırlamaktadır.

Yatmadan önce, sıcak bir duş almak da kaslarınızın gevşemesine sebep olur. Bu da uyku haline daha kolay geçmenizi sağlamaktadır.

Akşam yemeğinizi erkenden yemeniz rahat bir uyku için önemli bir husustur. Yatağa dolu bir mide ile girmek, yatarken sizi rahatsız edebilir. Bu sebeple akşam yemeğinizi erkenden yiyip, uyku haline hafif bir açlıkla geçmenizi öneririz.

Tedirgin ve kaygılı olmak insanı her zaman uyanık tutar. Bu sebeple, bütün gün ve gece boyunca stresten uzak durmanın yollarını bulun ve zihninizi temizleyin. Böylece stresin insan bedeninde yarattığı gerilimden kurtularak, rahat bir uykuya dalabilirsiniz.

Her gün uyguladığınız bir rutinin olması da gece rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Bedeninizi ve ruhunuzu iyi bir gece uykusuna hazırlamak, dinlenip sakinleşmek için kendinize ayrıca bir zaman ayırmanızı öneririz.

Sebi Simyacı der ki; kaliteli bir gece uykusu çekmek, gün içerisinde sizi kurtarır ve daha dinç bir şekilde güne devam etmenizi sağlar. Bu noktada, bahsettiğimiz önerileri dikkate alarak uyku düzeninizi sağladığınız takdirde uyku açısından bir problem yaşamayacağınızı düşünmekteyiz. Herkese iyi uykular dileriz J

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak