Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

PÜRÜZSÜZ BİR CİLDİN SIRLARI

Pürüzsüz ve bebeksi bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için değişik bakım taktikleri uygularken bir türlü başarıya ulaşamıyorsanız bir şeyler yanlış gidiyor demektir. Bugünkü yazımızda bu yanlışlardan kurtulmanız için gerekli olan bakım sırlarından bahsedeceğiz.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın ilk adımı, cildinizi iyi tanımaktır. Uzmanlar tarafından yapılan cilt analizleri ile cilt tipinizi kolayca öğrenebilir ve bu doğrultuda cilt yapınıza iyi gelecek ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Gün içinde uygulayacağınız birkaç küçük işlem ve basit adımla cildinizin pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Gelin, bu bakım adımlarını detaylı olarak inceleyelim;

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bakım Önerileri

  • Yağlı, pürüzlü ve lekeli ciltler için bakımın ilk adımı, cilt temizliğidir. Temizliği doğru şekilde yapılmamış bir cilt, istenmeyen bir tabakayla kaplanacağı için hem siyah noktalara hem de sivilcelere elverişli bir cilt özelliği gösterir.
  • Cildin neme doyması, aşırı yağlanmayı önlemek için çok önemli bir noktadır. Neme doymuş bir cilt, sağlıkla ışıldar ve aynı zamanda kırışıklık oluşumunun da önüne geçilmesine yardımcı olur.
  • Bol su tüketimi, cildinizin mükemmel görünmesine yardımcı olurken her bir hücrenin yenilenme hızına da etkide bulunur. Yeterli su tüketimi ile içten neme doyan cilt, ışıltılı bir görünüm sunar.
  • Cildin pürüzsüz yani kusursuz bir görüntüye sahip olması için ihtiyacı olan en önemli unsurlardan biri yeterli gıdaya ulaşabilmesidir. Cildin gıdası ise düzenli bir uykudur.
  • Doğal maskeler, cildin rutin bakımı yapılırken atlanmaması gereken diğer bir adımdır. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz doğru maskeler ile cildinizin daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Son dokunuşta cildinizin yağ dengesini koruyacak, daha duru ve bakımlı görünmesini sağlayacak bir bakım kremi seçimi yapmak çok önemlidir. Bu noktada, en doğru seçimlerden biri dört mevsim güvenle kullanabileceğiniz Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli Krem’dir. Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli 3’lü Krem ödüllü, dünya patentli etken madde ‘’Hücre Yenileyici Bileşen’’ içeriği ile pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için en doğru kremdir.

Sebi Simyacı der ki; cildinizin daha pürüzsüz, ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız bahsettiğimiz bakım önerilerini dikkate almanız ve bu doğrultuda gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Cildinize yeterli özeni gösterdiğiniz takdirde güzel sonuçlara ulaşmanız imkansız değildir.

Sağlıkla Kalın.

Yorum Bırak