Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

MUTLULUĞUNUZU ARTTIRMANIN 8 YOLU

Mutluluk günümüz koşullarında yakalanması zor ve uzun süre muhafaza edilmesi kolay olmayan bir hale gelmiştir. Bu sebeple bireyler mutlulukla ilgili çokça arayış içine girmişlerdir. Bizler de bugünkü yazımızda mutluluğunuzu arttırmanın 8 yolunu sizlerle paylaştık.

Daha mutlu bir hayata sahip olabilmek için yapabileceğiniz ilk şeylerden biri hayattaki yaşam amacınıza kitlenerek bu doğrultuda kendinize bir yol çizmeye çalışmanızdır. Hedeflerinize odaklanarak özellikle,  kısa vadeli hedeflerinizi başarıyla yerine getirmeye çalışmak çok önemlidir. Hedefler ve mutluluk karşılıklı olarak birbirlerini besleyen şeylerdir. Mutluluk, insanlara hedeflerini takip etme ve başarıya ulaşma gayreti için ihtiyaç duydukları enerjiyi verir bu sebeple hedeflerin gerçekleştirilebilmesi, mutlulukla oldukça bağlantılı bir durumdur.

Yapılan her işi anlamlı bir şekilde yapmak da mutluluğunuzu arttıracak yollardan biridir. İster gündelik işlerinizden olsun ister iş hayatındaki iş görevlerinizden olsun, işinizi severek ve anlamlandırarak yapmak her zaman size mutluluk verecektir. Hele ki bu mutluluğunuzu bir de başarı ile taçlandırabilirseniz değmesin kimse sizin keyfinize!

Size değer veren ve sizin hayatınızda değer verdiğiniz insanlarla birlikte olmak, birlikte hareket etmek her zaman mutluluğunuza mutluluk katar. Enerjinizi emmeyen, sizi aşağıya çekmeyen, size kötü gelmeyen insanlarla birlikte vakit geçirmek her zaman mutluluk seviyenizi üst düzeylere çıkaracaktır. Sosyal bağlarınızın hayatınızı ne denli etkilediği göz önüne alındığında mutluluğunuz söz konusu olduğunda bu unsur kesinlikle göz önüne alınmalıdır.

Spor yapmak, bilimsel olarak da mutluluğu arttıran aktivitelerden biridir. Çünkü, spor ile birlikte insan vücudu endorfin hormonunu daha aktif bir hale getirebilerek mutluluk duygusunu arttırabilmektedir. Hatta sporu hayatınıza bir kere soktuğunuzda, spor yapmadığınız günlerde kendinizi daha mutsuz ve enerjisi düşük bir şekilde hissedebilirsiniz. Bunun sebebi de tamamen vücudun sağladığı hormonlara bağlıdır. Mutluluğunuzu arttırmanın yollarında sporun yanı sıra beslenme şekli de büyük önem taşımaktadır. Günlük olarak ağır ve yağlı yiyecekler tüketen bireylerin tüm gün boyunca enerjisi düşük ve mutsuz bir ifadeye sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple beslenme şeklinizi daha hafif ve sağlıklı tutarak mutluluğunuz üzerinde söz sahibi olabilirsiniz.

Uyku düzeniniz de mutluluğunuzu etkileyen en önemli etmenlerden biridir. Uykunuzu günlük olarak size yeterli olacak şekilde alabilirseniz, gününüzün daha mutlu ve enerjik geçtiğini gözlemleyebilirsiniz. Bunun aksine uykunuzu yeteri kadar almadan güne başlarsanız mutsuz, şikayetçi ve yorgun bir ruh haline sahip olabilirsiniz. Sağlıklı ve dinlendirici bir uyku, mutluluğun ta kendisidir. Müzik dinlemek de mutluluk seviyenizi arttıran etmenlerden biridir. Moraliniz bozuk olduğunda ya da kendinizi kötü hissettiğiniz bir anda müzik dinleyerek rahatlayabilir, sevdiğiniz bir müzik listesini açarak modunuzu yükseltebilirsiniz.

Hobilerinize ve sevdiğiniz işlere yönelmek de mutluluğunuzu arttıran faktörlerden bir tanesidir. Daha mutlu, huzurlu ve sakin bir hayat için mutlaka hobilerinize de önem vermeli ve onları ihmal etmemelisiniz. Hobileriniz ile vakit geçirmek, ruhunuza ve yaratıcı tarafınıza her zaman iyi gelecektir. Bu sebeple en sevdiğiniz hobiye mutlaka vakit ayırmalısınız. Henüz bir hobiye sahip değilseniz, belki de yapmaktan zevk aldığınız şeyi keşfetmenin zamanı gelmiş demektir.

Sebi Simyacı der ki; mutluluk kavramı günümüzde oldukça popüler ve herkesin sahip olmak istediği bir kavramdır. Yaşam içerisinde her gün her dakika mutlu kalabilmek elbette mümkün değildir. Ancak anlarınızı daha mutlu hale getirebilmek de sizin elinizdedir. Bahsettiğimiz unsurlara hayatınızda yer verdiğinizde mutluluk için güzel bir adım atmış olacaksınız.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak