Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

MÜKEMMEL BİR CİLDE SAHİP OLMAK İÇİN 5 ÖNERİ

Her gün sağlıklı ve güzel bir cilde uyanmak artık çok daha kolay bir hale geldi. Gerek bakım kremlerinin özelliğinin artması ve çeşitlilik göstermesi, gerekse gelişen teknoloji ile cildinizi güzelleştirmek çok daha ulaşılabilir bir seçenek oldu. Bizler de bugünkü yazımızda daha mükemmel bir cilde sahip olabilmeniz için 5 öneriden bahsedeceğiz.

İlk adım olarak, cildinizi her gün temizlemek çok önemlidir. Böylece gün içerisinde cildinizin maruz kaldığı toz ve kirden kolay bir şekilde arındırabilirsiniz. Bu noktada, cildinizi temizlerken doğru temizleyiciyi kullanmanızın da çok büyük bir önemi vardır. Yüzünüzü ılık suyla yıkadığınızdan da emin olmalısınız çünkü sıcak su cildinizi kızdırabilir ve kılcal damarlarınızı tutuşturabilir. Cilt temizliğinizi her gün aksatmadan yaptığınız taktirde cildinize uyguladığınız kremler ve ürünler çok daha faydalı olacaktır.

İkinci olarak, Sonbaharla birlikte cilt kuruluğu şikayetleri artmaktadır. Cilt yüzeyinde, ince bir koruyucu tabaka oluşturarak cildi zararlı dış faktörlerden koruyan nemlendiriciler, işte bu kuruluğa bağlı çatlamalara, pullanma ve dökülmelere karşı cildi korumaktadır. Bu sebeple her gün cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanız çok önemlidir.

Üçüncü olarak, cildinizin susuz kalmaması gerekmektedir. Cildin nem dengesini sağlayan su, cildinizi içten güzelleştirerek kurulukları ve alerjik durumları da engellemektedir. Günlük yaklaşık olarak 8-10 bardak su tüketimi, hayati ihtiyaçlarımızı karşıladığı gibi, cildin sağlığını ve güzelliğini koruması için çok önemlidir. Cildin yetersiz miktarda su ile beslenmesi sonucunda kırışıklar, çatlaklar ve pek çok farklı deri rahatsızlığı ile karşılaşmanız mümkündür.

Derinlemesine temizlik rituelinin bir parçası olarak, haftada bir defa 5 ile 10 dakika boyunca yüzünüze buhar banyosu yapabilirsiniz. Buhar sizi yakmayacak kadar soğuduğu zaman başınızın üzerine bir havlu alarak yüzünüzü buhara tutabilirsiniz. Buhar banyosundan sonra açılan gözeneklere çok fazla müdehale etmemek ve sivilcelerle çok fazla oynamamak gerekmektedir. Çünkü; sonrasında lekelerle karşılaşabilirsiniz.

Son olarak, düzenli uyku cildin daha güzel ve sağlıklı görünmesi için önemli adımlardan biridir. Serbest radikaller zaman içinde birikerek vücudun iyileşme mekanizmasında bozulmalara ve ufak sivilcelerin bile iz bırakarak iyileşmesine sebep olur. Aynı şekilde ciltte kırışıklıklar, elastikiyet kaybı, gözenek yapısında bozulmalar, saç dökülmesi ve tırnaklarda kırılmalar kaçınılmazdır. Bu noktada günde en az 8 saat düzenli uyku, cildinizin ve zihninizin sağlığı için gereklidir.

Sebi Simyacı der ki; mükemmel bir cilde sahip olmak artık eskisinden daha kolay bir hal almıştır. Özellikle bahsettiğimiz önerileri hayatınızda uygularsanız cildinizin daha sağlıklı ve parlak olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Son olarak bizim önerimiz, Sebi Su ile cildinizi derinlemesine temizleyerek mükemmel bir cilt için ilk adımı atabilmenizdir. Sebi Su cildi tüm kir, ter, yağ, makyaj ve ölü hücrelerden arındırır. Ciltte canlı, bakımlı bir görünüm oluşturur. Ayrıca Sebi Su, tüm ürünlerimizden alınacak verimi arttırmaktadır. Herhangi ürünümüzü kullanmadan önce cildi Sebi Su ile temizlemek üründen alacağınız verimi en üst düzeye çıkaracaktır. Artı olarak, Sebi Su içerdiği ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildinize bakım yapar, cildinizi besler!

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak