Kadın ve Sağlık

Meme Cerrahisi (Ne Kadar Büyük Olmalı?)

Kadınların güzelliklerini taçlandırmak için göğüs büyütme operasyonlarına dâhil olduklarını sıklıkla duyarız. Bu uygulamayı yapanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Uygulamaya aday olan kişilerde göğüsleri bedeninin geri kalanına göre ufaktır. Doğuştan olabilen boyut farkı hamilelik sonrası da görülebilmektedir. Bazı bayanlarda iki meme arasındaki boyut, pozisyon ve sarkıklık gibi farklılıklar belirginlik arz etmektedir. Bu noktada meme cerrahisi ile ilgili sorunların tedavisine yönelik operasyonlar yapılmaktadır.

Ana hedef kişinin öz güvenini arttırarak sağlıklı bir yaşam sürecine dâhil olmasıdır.
Her cerrahi uygulamada olduğu gibi meme büyütme operasyonlarında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmakta. Öncelikli olarak 18 yaşını beklemeli, meme gelişiminin tamamlanmasına izin vermeliyiz. Vücudumuza bu şansı tanımak zorundayız. İşin uzmanını bulmak bir diğer önemli husustur. Sizi ve vücudunuzu tanıyarak doğru yönlendirmeleri yapan, ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası süreci ayrıntılı olarak size tasvir eden bir cerrah ile yola çıkmanız gerekmektedir. implant veya protez veya yaygın kullanılan adı ile silikon seçiminde vücudunuz ve sağlığınız için uygun olana yönelmeli, ufak ayrıntılar üzerinde önemle durmalı, önemsiz olarak değerlendirebileceğimiz ve doktorumuz tarafından bizlere aktarılan her bilgiyi derinlemesine sahiplenerek uygulamalıyız.

Meme cerrahisinde “Ameliyat” kavramını duyduğu an işlemden vazgeçen bir çok bayan bulunmaktadır. Günümüz teknolojisi ile işlemler de gelişme göstermektedir. Ameliyat olmadan veya silikon protez kullanılmadan da meme büyütme işlemi yapılabilir hale gelmiştir. Meme dokusu için geliştirilen dolgular enjeksiyon yöntemi ile meme dokusunda büyümeyi sağlamaktadır. Basit bir girişimle lokal anestezi eşliğinde yapılabilen bu enjeksiyonlar yaklaşık iki yıllık süreyle göğüs dokusunda büyüme elde edilebilmektedir.

Sebi Simyacı olarak diyoruz ki; sihirli rakamlar ile kulaktan kulağa değişen vücut ve göğüs ölçülerine kulak asmayınız. Sizin için sağlıklı olan ve sizi mutlu eden ölçü en doğrusudur. Tabi doktorunuzun da onayladığı bilgiler eşliğinde!
Sağlıkla Kalın.

Yorum Bırak