Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

MATLAŞAN VE CANSIZLAŞAN SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Soğukların kendini daha fazla göstermesi ile birlikte saçlarınız her zamankinden daha kötü bir görünüme kavuşmuş olabilir. Bu sebeple saçlarınıza ekstra bir bakım uygulamanız gerekebilir. Bizler de bugünkü yazımızda matlaşan ve cansızlaşan saçlarınız için yapabileceğiniz bakım önerilerini sizler için derledik.

Yeterince nemlendirilmeyen saçlar, kurur, matlaşır ve kabarıp, yıpranmaya daha müsait hale gelmektedir. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için kullanabileceğiniz ve evde de uygulama yapabileceğiz çeşitli bakım ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki saçınızı neme doyuracak ve kuruluğu önleyecek Hindistan cevizi yağı’dır. Hindistan cevizi yağı, saçlarınızın daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olurken, saçlarınızda oluşan kırıkların da onarılmasını sağlamaktadır.

Matlaşmış ve cansızlaşan saçlar için bir diğer bakım önerisi ise, yumurtalı ve zeytinyağlı saç maskesidir. Zeytinyağı ile yumurtanın birleşiminde de yıpranmış saçlar için bir kurtarıcıdır. Küçük bir kasede 1 adet yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırmanız yeterlidir. Yumurta ve zeytinyağı karışımını saçlarınıza dipten uca uygulayın, streç film, havlu ya da boneye sarıp en az 1 saat bekletin. Sürenin sonunda her zamanki şampuanınızla saçınızı yıkayabilirsiniz. Saçınızda yumurta kalıntısı ve kokusu kalmaması için de iyice durulamaya gayret etmelisiniz. Kuru saçlar için ideal olan bu yöntem, yumurtadaki protein sayesinde saç köklerinin beslenmesine, saçların daha kolay uzayıp gürleşmesine yardımcı olmaktadır.

Limon da bir diğer saç bakım ürünlerinden biridir, saçları parlatır ve daha canlı gözükmesine yardımcı olur. 1 fincan kadar limon suyu hazırlayıp bunu yarım fincan kadar su ve elma sirkesiyle karıştırdığınızda, özellikle yağlı durumdaki saçlarınızı rahatça arındırmanız da mümkün hale gelecektir. Dilerseniz başka herhangi bir bakım kürü kullanmadan önce saçlarınızı bu karışımla temizlemeyi deneyebilirsiniz. Koku sorunu yaşamamak için de işlemin ardından saçlarınızı güzelce durulamayı da ihmal etmemelisiniz.

Sebi Simyacı der ki; kuruyan, matlaşan ve cansızlaşan saçlarınıza mutlaka gerektiği özeni ve bakımı sağlamalısınız. Evde yapacağınız bakımların yanı sıra sizler için daha zahmetsiz olacak ve saçlarınıza gereken güzelliği, önemi sağlayacak olan bir üründen bahsetmek istiyoruz. Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu, saçta yağlanma yapmayan kokusuz bir özelliğe sahiptir. 7 güçlü içeriğin bir arada bulunduğu Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu saç, sakal ve kaş bakımında kullanılabilir, tedavi edici özelliktedir. İçeriğinde bulunan hücre yenileyici bileşen ile saçlarınıza dipten uca yoğun bir bakım sağlar ve canlılık katar. Saç dökülmesini önlemek için daha canlı, gür, parlak ve bakımlı saçlar için Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumunu tercih edebilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak