Cilt Bakımı Genel Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

MAKYAJ HİLELERİ İLE BRONZLAŞMAK

Hala tatile çıkamadıysanız üzülmeyin! Tatile gitmeden de bronz görünmek artık mümkün. Çeşitli makyaj hileleri ile ışıl ışıl, güneş eli değmiş gibi bronz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bugünkü yazımızda makyaj hileleri ile daha bronz görünmenin yollarını sizler için derledik.

Daha bronz bir görünüm elde etmek için makyajınızın ilk adımında bir makyaj bazı uygulamalısınız. Islak ve canlı ten makyajının vazgeçilmezi olan makyaj bazları, makyajınızın uzun süre cildinizde kalmasına yardımcı olurken gün boyu ışıl ışıl görünmenizi sağlayacaktır. Makyajın bir sonraki adımında ise cildin rengini eşitlemek için bir renk eşitleyici kullanmanız gerekmektedir. Bronz makyajın olmazsa olmazı kusursuz bir cilt görünüşü olduğu için, kusurları gizlemek amacıyla kapatıcılara başvurabilirsiniz. Cilt lekelerinin rengine göre renk eşitleyici ya da kamuflaj paletinizdeki cildinize en uygun olan kapatıcıyı seçerek lekelerin üzerine uygulamak ve ıslak makyaj süngeriyle eşit bir şekilde dağıtmak en doğru uygulama şeklidir.

Bronzer uygulamak ise bronz makyajın olmazsa olmaz adımıdır. Bu noktada, bronzerı büyük pudra fırçasıyla öncelikle yanaklarınıza, alnınıza sonrasında da çenenize uygulayabilirsiniz. Bronzerı elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek ve yüzünüzü gölgelendirmek için de kullanabilirsiniz. Bu işlemi doğru olarak uygulayabilmek için cilt tonunuza en uygun olan bronzerı tercih etmelisiniz. Açık tenliler için, içerisinde kızıllık bulunan bronzerların tercih edilmesi kötü bir görünüm elde etmemek için büyük bir önem taşımaktadır. Elmacık kemiklerinize uygun gölgelendirmeyi yaptıktan sonra daha ışıltılı bir görünüm elde etmek için elmacık kemiklerinizin üzerinden kaşınıza doğru ‘’C’’ şekli olacak şekilde highlighter uygulaması yapmayı unutmayın.

Bronz makyajın en önemli kurallarından birisi de cilt makyajını destekleyen göz makyajıdır. Bronz göz makyajı için kızıl, kahverengi tonlarında bir far kullanılması daha doğru olacaktır. Metalik ve krem formdaki farlar sayesinde de göz makyajınız daha ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır. Bronz bir makyajı, yaz mevsimine uygun olarak ıslak görünümlü bir rujla tamamlamak en doğru adım olacaktır. Bu ten makyajını tamamlayan en iyi ruj renkleri nude, kahverengi ve açık pembe rujlarlardır.

Sebi Simyacı der ki; tatile hala çıkamadıysanız ve bronz görünmek istiyorsanız üzülmeyin, makyaj hileleri ile de güneşlenmeden bronz görünebilmeniz imkanlar dahilinde. Bahsettiğimiz küçük makyaj hilelerini doğru uygulayabildiğiniz takdirde artık daha bronz bir görünüm elde edebileceksiniz!

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak