Cilt Bakımı

Leke kremi kullananlar


https://www.sebisimyaci.com/sebi-leke-kremi

Leke kremi kullananlar güneş, doğum, yaşlılık lekeleri ve çillere karşı bakım yapmaktadır. Güneşin zararlı ışınları cilt lekelerine sebebiyet verebilmektedir. Mevcut cilt lekeleri de bu ışınlar nedeni ile daha da derinleşebilmektedir. Ciltteki lekelerin daha inatçı konuma gelmesine neden olan bir diğer faktör de lekenin oluşumunun üzerinden uzun süre geçmesidir. Leke oluşumundan ne kadar kısa süre sonra leke karşıtı bakıma başlanırsa o kadar avantaj sağlanacaktır. Çünkü zaman içinde ne kadar dikkat edilirse edilsin cilt çevresel faktörlerin etkisi ile yıpranabilmekte, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalabilmektedir. Bu da lekenin daha inatçı konuma gelmesine sebebiyet verebilmektedir.

SEBİ İXİR LEKE KREMİ YÜZ VE TÜM VÜCUTTAKİ LEKELER İÇİN BAKIM!

Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi yüz ve vücuttaki lekeleri gidermeye katkıda bulunmaktadır. Sebi İxir Leke Kremi Klasik güneş, doğum, yaşlılık lekelerini gidermeye katkıda bulunmaktadır. Ürün ciltteki kararma şikâyetleri de gidermeye yardımcıdır.

Leke kremi kullanımına neden olan bir diğer faktör de sivilce lekeleridir. Sivilceler de ciltte leke oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Bireyler zaman zaman ciltteki lekelerinden ciddi anlamda yakınabilmekte ve kısa sürede lekelerinden kurtulmak istemektedir. Bu elbette doğal bir taleptir. Fakat lekelerden bir an önce kurtulmak için cilt yıpratılmamalıdır. Leke kremi ürünlerinin kullanım talimatlarının dışına çıkılmamalıdır. Özellikle çabuk sonuç elde etmek için ürünler gereğinden sık kullanılabilmektedir. Bu durum elbette daha hızlı sonuç almayı sağlamayacaktır.

Lekelerin oluşum nedenleri arasında güneşin önemli bir yeri olsa da ciltteki lekelere neden olan tek faktör güneşin zararlı ışınları değildir. Çevresel faktörler, hormonal değişimler, lazer, ağda, epilasyon işlemleri de ciltteki lekelerin kaynakları arasında yer alabilmektedir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak yaşlılık lekeleri de meydana gelebilmektedir.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin kollajen ve elastin dokusu zayıflamakta, cildin kendini onarım yetisi de azalmaktadır. Bu nedenle yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt daha hassas konuma gelebilmektedir. Bu bilgiler ileri yaşlarda da cilt bakımının titizlikle sürdürülmesinin gerekli olduğunu göstermektedir. Özellikle ileri yaşlarda sıkça karşılaşılan bir diğer sorun da nem kaybıdır. Cildin kuruması yaşlanma belirtilerine ve çeşitli cilt problemlerine yol açabilmektedir. İleri yaşlarda oluşan yaşlılık lekeleri için leke kremi kullanımın yanı sıra nemlendirici bakıma dikkat edilmesi de önem taşımaktadır.

Yorum Bırak