Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

KOLTUK ALTI KARARMASI VE GENİTAL BÖLGE KARARMASI NASIL GEÇER?

Kadınların korkulu rüyası bölgesel kararmalar için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır ve kadınlar bu konuda gereksiz yere endişe sahibi olabilmektedir. Bizler de bugünkü yazımızda koltuk altı kararması ve genital bölge kararmasının nasıl geçebileceğini, tedavi yöntemlerini sizler için derledik.

Koltuk altı kararması özellikle yaz mevsiminde kadınların korkulu rüyası olan bir konudur. Özellikle plajlarda can sıkan bir konu olan koltuk altı ve bikini bölgesi kararması, yazın aşırı terleme sonucu da meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra koltuk altını jiletle alma, kullanılan ağdanın kalitesiz olması, epilasyon sonrası meydana gelen koltuk altı kararmaları gibi çeşitli dış etkenlere bağlı olarak gelişir. Koltuk altı kararması aynı zamanda ani gelişen bir durum olarak algılanmamalıdır.

Zamanla yapılan ağda, sir ağda, alkollü deodorantlar, fazla terleme, jilet kullanımına bağlı olarak oluşur. Koltuk altı kararmasına neden olan etkenler aynı şekilde genital bölge kararmasına da neden olabilmektedir. Koltuk altı ve genital bölge kararmalarının nedenleri ise, bölgeleri jiletle tıraş etmek, bölgenin aşırı sürtünmesi, bölgenin çok sık terlemesi, bölgedeki tüylerin çok uzaması, yanlış ağda kullanımı, hormonal değişiklikler olarak sıralanabilmektedir.

Koltuk altı ve genital bölge kararmasının tedavisi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu noktada, kulaktan dolma fikirlerden ve yöntemlerden önce mutlaka bir uzamana danışılması gerektiğini de söylemek isteriz. Çünkü koltuk altı kararmasının sebebi yukarıda saydığımız noktalardan olabildiği gibi kullanılan ilaçlar hatta kanser gibi nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Çok eskilerden beri cilt beyazlatmada etkili olan limon koltuk altı ve genital bölge kararmasını geçirdiği bilinmektedir. Limon uygulanan bölgeyi uygulamadan yarım saat sonra yıkar ve temizlerseniz bölgenin kararmasını engelleyebilir ve az da olsa kararmanın önüne geçebilirsiniz.

Sebi Simyacı der ki; koltuk altı ve genital bölge kararmasında tedavi yöntemleri piyasada çok fazla olsa da cildinize zarar vermeyecek ve cildinizi tahriş etmeyecek ürünlere başvurmanız önemlidir. Bu noktada leke açıcı ve beyazlatıcı krem olarak bizim önerimiz; Sebi İxir Hücre Yenileyici Klasik Leke Kremi’ni kullanmanızdır. Sebi İxir Hücre Yenileyici Klasik Leke Kremi, cildi soymaz, içerdiği hücre yenileyici buluşla cildi besleyerek bakım yapar! Vücudunuzdaki tüm lekeler için bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilir, lekelerinize derinlemesine bakım yapabilirsiniz. Aynı zamanda Sebi İxir Hücre Yenileyici Klasik Leke Kremi’nin içeriğinde AHA, hidrokinon, civa bulunmamaktadır bu sebeple cildinize zarar vermeden leke tedavinizi yapabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak