Cilt Bakımı

Koltuk Altı Kararması Krem

Koltuk altı kararması özellikle yaz aylarında kadınları oldukça rahatsız eden bir problem haline gelmeye devam ediyor. Bu durum kötü bir görüntüye sebep olmak ile kalmıyor, kıyafetlerimiz ve özgürce giyinmemizi de kısıtlıyor. Koltuk altı kararması krem önerisi öncesinde nelerin kararmaya sebep olduğuna bakmakta fayda var.

Kararma Nedenleri Nelerdir?

Koltuk altı kararmasına sebep olan faktörler vardır. Bu sorunlar ile karşılaştığımız zaman koltuk altı kararması krem arayışımız başlar. Ama problemi yaşayıp, çözmeye çalışmaktansa nedenlerini bilerek önlem almak çok daha mantıklı olacaktır. Kararmaya sebep olan faktörler aşağıdaki gibidir.

  • Cildinizdeki herhangi bir bölgeyi tıraş etmek o bölgenin kararmasına sebep olur. Bu kadınlarda özel bölge, koltuk altı, göbek vb. bölgeler iken, erkek de ise yüz bölgesidir. Her gün tıraş olan bir erkeğin yüzünü incelediğinizde mutlaka kararma olduğunu göreceksiniz.
  • Aşırı sürtünme de kararmaya sebep olan faktörlerden birisidir. Koltuk altımız kıyafetlerimiz de dahil olmak üzere sürekli bir şeye sürtünmeye mahkumdur. Sürtünme gerçekleştiği süre ciltte tahriş durumu söz konusu olmaktadır. Cilt bir süre sonra kendisini korumaya alarak o bölgeyi kalınlaştırır. Kalınlaşan bölge ise bir süre sonra kararmaya başlar.

Koltuk altı kararması krem ihtiyacınız var ise sitemizi ziyaret ederek kararma ve leke kremlerimizi inceleyebilirsiniz. Ürünlerimiz içeriğinde bulunan dünya patentli bileşen sayesinde sadece lekeli, kararan bölgeyi tedavi etmek ile kalmaz aynı zamanda 50 pH koruması ile cildinizi dış etmenlere karşı da korumaya alır.

Yorum Bırak