Cilt Bakımı

Koltuk Altı Kararması İçin Ne Yapılmalı?

Koltuk Altı Kararması İçin Ne Yapılmalı?

Koltuk altı kararmaları günümüzde birçok kişinin karşılaşabildiği sorunlardan biridir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan bu kararmalar insanlara ciddi anlamda rahatsızlık vermektedir. Bu kararma fazla terleme, yanlış ağda kullanımı, koltuk altında jilet kullanımı ve epilasyon sonrasında ortaya çıkabilmektedir. Bu sorundan dolayı insanlar kısa kollu hatta kolsuz kıyafetler giyememektedir. Genelde basit sebepler yüzünden varlık gösteren bu kararma bazen de ciddi bir hastalığın habercisi olabilir. Oluşan kararmaların çeşitli yöntemlerle önüne geçilebilmektedir. Aksi takdirde kişide özgüven eksikliği ve psikolojik sorunlar oluşabilir.

Koltuk Altı Kararmasını Giderme Yöntemleri

Evde uyguladığınız doğal çözümler ya da bazı ilaçlar ile koltuk altı kararmalarını yok etmeniz mümkün gibi gözükse de bu yöntemlere başvurmanız daha sonra daha kötü sonuçlara yol açabilir.

Kulaktan dolma ve internet ortamında bulunabilen limon ile tedavi, patates uygulaması, karbonat vb. birçok doğal çözüm denemeleri çoğunlukla başarısızla sonuçlanır ve bu sürede kaybettiğiniz zaman aleyhinize olur. Bu sebeple kesinlikle yetkili kurumlar tarafından onaylanmış, eczanelerde de satılabilen ve bir kreme başvurmak en doğru çözüm olacaktır.

Portakal kabuğu, süt, çeşitli yağlar, nohut unu ve salatalık gibi malzemelerde koltuk altı kararmalarını gidermek için kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi bu tarz yöntemlere çok güvenmemek, hatta uzak durmak gerekir. Aksi takdirde daha sonra daha büyük sorunlarla karşılaşmanız mümkündür. Eğer bir türlü bu kararmalara son veremiyorsanız bu alanda uzman bir doktora görünebilirsiniz. Böylelikle hem kararmaların sebebini hem de uygulayacağınız tedavi yöntemini öğrenmiş olursunuz.

Koltuk Altı Kararması İçin Leke Kremi

İnternet üzerinden de satın alabileceğiniz ve aynı zamanda eczanelerde de bulunabilen Sebi Leke Kremi koltuk altı kararmalarında oldukça etkili hücre yenileyici formülü ile sorunlarınıza çözüm olacaktır. Unutmayın ki Sebi Leke Kremi aynı zamanda doktorların da reçeteyle yazabileceği bir leke kremidir. Koltuk altı kararması için ne yapılması gerektiği üzerine araştırmanızı yaparken bu özelliklere dikkat edin. Doğal gibi gözüken ve size boşa vakit kaybettiren veya bileşenlerinin ne olduğunu bilmediğiniz ve patentleri bulunmayan bir leke kremini kesinlikle tercih etmeyin.

Yorum Bırak