Cilt Bakımı

Koltuk altı kararması için en iyi krem markaları

Ciltte sıkça karşılaşılan bir şikayet de koltuk altı kararmasıdır. Bu nedenle koltuk altı kararması için en iyi krem markaları araştırılabilmektedir. Koltuk altı kararması çoğunlukla ciddi bir sorun değildir fakat estetik açıdan bireyi rahatsız etmektedir. Özellikle yaz aylarında birçok birey koltuk altı kararması nedeni ile istediği kıyafetleri seçememektedir.

KOLTUK ALTI KARARMASI NEDEN OLUR?

Koltuk altı kararmalarının oluşumuna neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Kararma şikayetini gidermek kadar kararmaya yol açan işlemlerden kaçınmak da önem taşımaktadır.

Sebi İxir Leke Kremi Klasik içerdiği ödüllü, dünya patentli formülü ile genital bölge, koltuk altı kararmalarını gidermektedir.

Tüy giderici yöntemler, işlemler cildi yıpratabilmekte ve kararmaya yol açabilmektedir. Yine bununla birlikte koku önleyici deodorantlar da cildi tahriş edebilmektedir. Bunun yanı sıra kararmalar da oluşabilmektedir.

Çok fazla terlenmesi, kıyafet seçimleri ciltteki ölü derinin arındırılmaması da kararmalara yol açabilmektedir.

Yeteri kadar beslenilmemesi de çeşitli sağlık ve cilt sorunlarına da yol açabilmektedir. Eğer dengeli beslenilmezse bu nedenle ciltte kararma oluşabilmektedir.

Genetik nedenler de ciltte kararmalara yol açabilmekte ve cildin dokusunu etkileyebilmektedir. Bu karamaların giderilmesinde de cildin yıpratılmamasına dikkat edilmelidir.

Ciltteki kararmalara neden olan bir diğer faktör de aşırı kilolu olunmasıdır. Vücutta fazla yağ depolanması ciltte bölgesel kararmalara yol açabilmektedir. Aşırı kilolar pigmentasyona yol açabilmektedir. Kilo kontrol edilmesi cilt bakımın yanı sıra genel sağlığa da katkıda bulunmaktadır.

Gebelik döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak cilt lekeleri oluşabilmektedir. Gebelikte sık sık kararmalara oluşabilmektedir. Vücutta melanin üretimi artabilmekte ve buna bağlı olarak ciltte kararmalar oluşabilmektedir. Bu kararma çoğunlukla koltuk altlarında oluşabilmektedir.

KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN CİLT TEMİZLİĞİNE DİKKAT EDİLMELİDİR

Ciltte kararma oluşmaması için cilt temizliğine dikkat edilmelidir. Vücut kirlenebilmekte ve ölü hücreler birikebilmektedir. Cildin düzenli olarak temizlenmesi, ölü hücrelerden arındırılması gerekmektedir. Bu da kararmalara yol açabilmektedir. Cilt temizliğine dikkat edilmesi birçok cilt problemine karşı da önlem almaktadır.

Koltuk altı kararması hem erkek hem de kadınlarda oluşabilmektedir.  Sigara kullanımına bağlı olarak da ciltte kararmalar oluşabilmektedir. Sigaranın ciltte ve sağlıkta oluşturduğu tek zarar da bu değildir.  Sigaranın sağlığa sayısız zararı bulunmaktadır. Sigara ciltte de erken yaşlanma belirtilerine, cildin kurumasına yol açabilmektedir. Sigara kullanımı cildin genç yaşta kırışmasına da yol açabilmektedir.

Yorum Bırak