Genel Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

KOKULARLA TERAPİ

Her derde deva aromaterapi yağları, fiziksel rahatlamanın yanı sıra ruhumuza da terapi yapar. Aromaterapi, kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılarak bedenin iyileşme gücünü ortaya çıkarır. Bu doğal terapi yöntemi, aromatik özyağların etkin uygulama şekli olan masaj, buğu, kompres yoluyla fiziksel ve duygusal iyilik hali sağlar. Bugünkü yazımızda aromaterapi yağlarını ve kokularla terapi yöntemini sizler için kaleme aldık.

Aromaterapi kelimesi, koku molekülleri (aroma) ile iyileşme (terapi) sözcüklerinin birleşiminden oluşur. Günümüzde ise aromaterapinin en yaygın kullanım şekli masajlarla olmaktır. Masajın dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi sayesinde, bitkisel özyağların fiziksel iyileştirme gücü birleşir ve kişiyi dinlendirerek iyileşme gücünü ortaya çıkarır. Aromaterapide kullanılan en etkili yöntemlerden biri, mekanın kokulandırılmasıdır. Bu kokular kişinin fizyolojik işleyişine ve koku alma duyusunda önemli bir rol oynar. Esansiyel yağların zengin yapısı bedene nüfuz ettiğinde kan dolaşımına girerek fiziksel sıkıntılarımızı iyileştirir. Ayrıca, kokular çok güçlü fiziksel reaksiyonlar da yaratabilir.

Kokunun etki alanı çok geniştir. Aynı ortamda yoğun çalışan veya çok vakit geçiren kadınların adet dönemleri senkronize olmaya başlar. Yapılan araştırmalara göre, uyku esnasında kokulandırma yapıldığında beyin dalgalarında hareketlenme görülmüştür. Minimal koku molekülleri içeren bir karışım deneklere koklatıldığında ise, “hiçbir koku almadım” demelerine rağmen yapılan beyin dalgaları ölçümlerinde, yoğun hareketlenme tespit edilmiştir.
Bitki bolluğu açısından adeta bir cennet olan ülkemizde kokularla terapi için kullanılan bazı bitkileri ve onlardan oluşturulan esansiyel yağların faydalarını sizler için derledik.

Lavanta Yağı: Lavanta yağı, ağrı kesici ve mikrop kırıcıdır. Bireyleri sakinleştirirken, baş ağrılarına karşıda pozitif etkide bulunur. Uykusuzluk, panik ve depresyon durumları için de oldukça yararlıdır.

Papatya Yağı: Fiziksel ve ruhsal bir rahatlama etkisine sahip olan papatya yağı, stresi ve gerilimi yatıştırır. Öfke ve huzursuzluk durumlarında sakinlik sağlar. Aynı zamanda cilt için de oldukça faydalıdır.

Portakal Yağı: Portakal yağı, mide rahatsızlığına iyi gelir. Hazmı kolaylaştırırken, cildin sağlıkla parlamasına yardımcı olur. Yara ve yanık tedavisinde pozitif etki gösterir. Kan dolaşımını düzenler ve ağrı kesici özelliği gösterir.

Nane Yağı: Nane yağı, özellikle selülit tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda sinüzit, baş ağrısı ve migrene karşı da iyi gelir.

Sebi Simyacı der ki; geçmişten bugüne doğal yağların her şeye faydası olduğu bilinmektedir. Günümüzde etkinliği unutulmuş olan doğal tedavi yöntemlerinden biri aromaterapidir. Sebi Simyacı çatısı altındaki tüm ürünler faydalı esansiyel yağlar içermektedir. Kokularla tedavinin ve terapinin gücünden kolayca bir şekilde yararlanmak için Sebi Simyacı ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.
Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak