Cilt Bakımı Genel Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

KIZARIK VE HASSAS CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Kızarık ve hassas ciltlerin bakımı diğer cilt türlerine göre daha farklıdır. Bu sebeple bakım konusunda ekstra özen gösterilmesi gereklidir. Bizler de bugünkü yazımızda kızarık ve hassas ciltler için bakım önerilerimizi sizlerle paylaştık.

Hassas ciltlerde cilt bakımı yapılırken pek çok faktöre dikkat etmesi gereklidir. Uygulanacak bakım yönteminin kişinin cilt yapısına uygun ve doğal olması da çok önemli bir unsurdur. Özellikle havaların giderek soğuması ile de cildin hassasiyeti artmakta, ciltte tahriş olayları daha çok gözlemlenmektedir. Bu sebeple kızarık ve hassas ciltlilerin cilde uygun bir bakım ürünü ile ciltlerini nemlendirmeleri bakım için en önemli adımı oluşturmaktadır.

Hassas ciltte kan damarları cilt yüzeyine genetik olarak daha yakındır. Sıcak hava, sıkıntılı bir durum bile yüzdeki kan damarlarının genişlemesine sebep olmaktadır. İnce ciltlerde bu kanlanma gözle görülmektedir. Bağışıklık sistemi hassas ciltlerde çabuk tetiklenmektedir. Bir tahriş unsuruna karşı harekete geçtiğinde ilgili bölgeye kan hücum eder ve cilt anında kızarır ve bu kızarıklık yangı devam ettiği sürece geçmez. Yangı olmasa bile açık tenli insanların ciltleri kan damarları yüzeye daha yakın olduğu için pembemsi görülebilir. Bu tip ciltlerde pigmentler daha az olduğu için kızarıklık daha da belirgin bir haldedir.

Hassas ve çabuk kızaran ciltlerin öncelikle içeriğinde parfüm ve zararlı kimyasallar bulunan ürünleri kullanmaması önerilmektedir. Çünkü, cildinizin ne tür bir parfüme alerjen özellik göstereceği belli olmamaktadır. Bu sebeple bir cilt bakım ürününü satın alırken ve kullanmadan önce mutlaka içeriğindeki maddelere dikkat etmeli, cildinizde yaratacağı çeşitli etkileri önceden kestirebilmelisiniz. Öte yandan, seçtiğiniz deterjanlara, sabunlara ve diğer kozmetik ürünlerine de dikkat etmeli içeriği konusunda seçici olmalısınız.

Hassas ciltli bir birey iseniz yoğun peelinglerden ve soyucu işlemlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Çünkü, cildinizin hassasiyet derecesi diğer cilt tiplerine göre daha hassas olduğundan en ufak bir peeling işleminde yüzünüzde yoğun bir tahriş durumu yaşanmaktadır. Özellikle hassas ciltliler için içeriğinde düşük derecede salisilik asit bulunan ürünler tercih edilmelidir. Aynı şekilde kese işlemi de hassas cildinizi kötü bir şekilde etkileyebilmektedir bu sebeple her banyo zamanında değil, haftada 1 olmak üzere cildinize kese işlemi uygularsanız hassas cildiniz daha rahatlayacaktır.

Hassas ciltli iseniz cildinize uygulayacağınız tonik ürünlerini de dikkatle seçmelisiniz. İçeriğinde alkol olmayan, sıkılaştırıcı özelliği çok fazla olmayan tipte tonikleri tercih etmelisiniz. Tüm bunların yanı sıra aşırı güneşli ve sıcak havadan kaçınılmalıdır. Bu durumlar ciltteki kan damarlarının genişlemesine neden olacağı için yangı oluşturabilmektedir. Bu sebeple her gün düzenli güneş koruyucusu kullanılmalıdır.

Sebi Simyacı der ki; hassas ve çabuk kızaran bir cilde sahipseniz cilt bakımınıza ekstra önem vermelisiniz. Bu sebeple cildiniz kızardığında ve çok tahriş olduğunu düşündüğünüzde size güzel bir önerimiz var: Sebi İxir Su Hassas Ciltlerin Acil Bakım Sprey ve Sebi İxir Acil Bakım Kremi Hücre Yenileyici Nemlendirici Krem. Acil bakım spreyi ve kremi, termal su gibidir. Anında hassas ve kuru ciltlerin bakımını yapar, besler ve yatıştırır. Tüm vücutta anında acil nemlendirme ve bakım sağlar. Sebi İxir Su Acil Cilt Bakım Spreyi, ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir ve bu etken madde cildinizi yeniden yapılandırır ve tedavi eder. Sebi İxir Acil Bakım Kremi Hücre Yenileyici Nemlendirici Krem, ilk kullanımdan itibaren yoğun nem ve hassas bakım sağlar. Bu sebeple hassas ve kızarık cildiniz için Sebi İxir Su Hassas Ciltlerin Acil Bakım Spreyi’ni ve Sebi İxir Acil Bakım Kremi Hücre Yenileyici Nemlendirici Krem’ni gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak