Saç Bakımı

Kışın saç dökülmesine dikkat!

Saç dökülmesi genç, yaşlı birçok bireyin kabusu olabilmektedir. Saç dökülmesinde genetik, hormonal faktörler etkili olduğu gibi çevresel koşullar da saç dökülmesine yol açabilir. Kış mevsimi; sağlık, cilt ve saç bakımı açısından zorlayıcı olabilmektedir.

KIŞIN NEDEN SAÇLAR DÖKÜLÜR?

Kışın saç dökülmesine karşı bakım yapabilmek için öncelikle saç dökülmesinin nedenini anlamak gereklidir. Kışın tıpkı cilt gibi saç da kurumaya başlar. Kuru saç doğal olarak kırılır ve dökülür.

Kış, çoğunlukla saç dökülmelerinin en yoğun yaşandığı mevsimdir. Bazı bireyler genetik nedenlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşayabilmektedir. Çevresel faktörler ise ek bir faktör olarak saç dökülmesine yol açabilmektedir. Saç dökülmesinin nedenlerini net olarak tek bir sebebe bağlamak da mümkün değildir. Örneğin saçları şekillendirmede kullanılan işlemler saç dökülmesine yol açabilmektedir.

Saç derisi soğuğa bağlı olarak kuruyabilmekte ve kepek oluşabilmektedir. Sorunlu saç derisi, sorunlu saçları da beraberinde getirir ve kış mevsiminde saç dökülmesi yaşanabilir. Saç bakımında değişikliklere giderek, saç serumu kullanarak saç dökülmesini önlemeye katkıda bulunmak mümkündür.

Saç dökülmesi yıl boyunca karşılaşılan oldukça yaygın bir sorundur. Sadece kış mevsiminde havadaki nemin azalması, kepek artışı, kuruluk gibi sorunlara bağlı olarak daha kötü hale gelebilmektedir.

KIŞIN SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI ALINABİLECEK ÖNLEMLER

Kışın saçların kurutulması yaza oranla daha güçtür. Bu nedenle mümkün olduğunca saçları yıkamada aşırıya kaçmamakta yarar vardır. Saç kurutmada kullanılan cihazlar saça zarar verebilmektedir. Bunun yanı sıra saç tasarımında yapılan işlemler, saçın boyanması da saçları yıpratabilmektedir.

Düzenli ve dengeli beslenilmesi saç bakımı açısından da önem taşımaktadır. Yetersiz beslenilmesi saç bakımının yanı sıra hem cildi hem de genel sağlığı olumsuz etkileyecektir. Bunun yanı sıra stres de saç dökülmesine yol açabilmektedir. Sağlığa sayısız zararı bulunan stres ile mücadele etmeyi öğrenmek avantaj sağlayacaktır.

SEBİ İXİR SAÇ SERUMU İLE SAÇLARINIZI SOĞUK HAVADAN KORUYUN!

Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren ve 7 güçlü içeriğe sahip Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu saçlarınıza bakım yapar, besler ve onarır. Ödüllü formüle sahip Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu;  çevresel nedenlere bağlı olarak oluşan saç dökülmelerini önlemeye yardım ettiği gibi; erkek ve kadın tipi saç dökülmesini önlemeye de katkıda bulunur.

Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu’nu incelemek için tıklayın:
https://www.sebisimyaci.com/sebi-sac-serumu

Yorum Bırak