Genel

KIŞIN MATLAŞAN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Cildiniz soğuklara maruz kaldığında matlaşır ve soluk bir görünüm alır. Bu sebeple soğuklardan dolayı matlaşan cildinizi daha parlak ve sağlıklı bir hale getirebilmek amacı ile ekstra bir bakım yapmanız gerekmektedir. Bizler de bugünkü yazımızda kışın matlaşan cildiniz için yapabileceğiniz bakım önerilerini sizler için sıralayacağız.

Yeni mevsimle beraber önce kozmetik ürünlerinizi yenilemelisiniz. Kuruyan, matlaşan ve yıpranan cildinizi peelingle tazeleyebilirsiniz. Havaların ısınması ve baharın gelmesi, vücudumuzda birtakım değişikliklere neden olur. Cildimiz değişik reaksiyonlar gösterir. Kış boyunca soğuk hava cildimizi kurutur, nemsiz bırakır, mat ve solgun görünüme neden olur. Bu mat ve solgun görünümü gidermek amacı ile ilk aşamada cilt temizliğinize oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinizi cilt tipinize uygun bir ürünle temizleyerek bakıma hazır bir hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda cilt yanlış beslenmeden, sigara tüketiminden, stresten, yorgunluktan ve ciltteki kirli tabakanın atılamamasından kaynaklanıp matlaşmaktadır. Bu sebeple cilde bakım yapmanın yanı sıra içten de beslenme şekli ve yaşam tarzı olarak desteklemek gereklidir. Cildinizin daha parlak ve sağlıklı görünmesi için bol su tüketimine de önem vermeniz gerekir. Vitamini bol besinler tercih etmeli ve bu besinlerin tüketimine ağırlık vermelisiniz.

Cildiniz matlaştığında bakım alarmı veriyor demektir. Bu sebeple cildinizi onarmaya ve tedavi etmeye ihtiyacınız vardır. Bu noktada cilt yenilemenin amacı, zarar gören cildi onarmaktır. Cildimizdeki zarar hafif, orta ve şiddetli derecede meydana gelebilmektedir. Hafif hasarlar, dışarıdan uygulanan harici ürünler ve dermatolojik uygulamalarla ortadan kaldırılabilirken ileri vakalarda cerrahi yöntemler etkili olmaktadır. Cilt yenilemek amacıyla kullanabileceğiniz dermokozmetik ürünler, cildinizin yenilenmesine ve yeniden sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Sebi Simyaci der ki; kışın yorulan, matlaşan ve solgun görünüme kavuşan cildinizi daha canlı bir hale getirmek artık sizin elinizdedir. Beslenmenize dikkat ederken bir yandan çeşitli bakım ürünleri ile de yoğun bir bakım sağlayabilmeniz ve cildinizi onarabilmeniz mümkündür. Bu noktada Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem çok güçlü anti aging formülü ile cildinizin yenilenmesine ve onarılmasına destek olur. Sarkma, kırışıklık, leke, cilt tonu eşitsizliği, yorgun görünüm, göz çevresi bakımı için tek ürün özelliği gösteren Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem ile daha aydınlık, daha canlı bir cilt görünümüne kolayca kavuşabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak