Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

KIŞ MEVSİMİNDE DUDAK ÇATLAMASINA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Dudaklarımız yüzümüzdeki en hassas bölgelerimiz arasında yer alıyor. Özellikle kış aylarında hızla kuruyarak çatlayan dudaklar, hem canımızı yakar hem de psikolojimizi kötü yönde etkiler. Peki, dudaklar kışın neden çatlar ve kış mevsiminde dudak çatlamasına çözüm önerileri nelerdir?

Kış aylarında daha da sık yaşadığımız cilt problemlerinden olan dudak çatlamaları kızarıklık, kuruma hissi, hassasiyet ve acı gibi belirtilerle ortaya çıkarak canımızı fazlasıyla sıkıyor. Hem görünüm olarak hem de verdiği rahatsızlık nedeniyle günlük hayatımızı kötü etkileyen dudak çatlamalarının önüne geçmek ve oluşan çatlakları tedavi etmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu yazımızda kış mevsiminde oluşan dudak çatlamasına çözüm önerilerimizi sizinle paylaşacağız.

Öncelikle dudak çatlaması neden olur? Sorusunu yanıtlayalım: Dudak çatlaması ve dudak kuruluğunun birçok nedeni olabilir. Bu nedenleri, soğuk, kuru havaya ya da çok sıcak havaya maruz kalma, dudağın ısırılması ya da sık sık yalanması, vücudun susuz kalması ve yeterli miktarda su içmeme, vitamin ve mineral eksiklikleri, uzun süre ağızdan nefes alıp verme, asitli yiyeceklerin fazla tüketimi, kozmetikler ya da ilaçların yan etkileri ve alerji şeklinde sıralayabiliriz. Dudak kuruması ve dudak çatlaması her mevsimde görülebileceği gibi özellikle havanın soğuk ve kuru olduğu kış mevsiminde daha hızlı oluşabilmektedir. Önce kuruluk halinde kendini gösteren çatlamalar, pullu bir görünümün ardından daha da derinleşerek çizgiler halinde oluşmaya başlar. Peki, dudak çatlamasının önüne geçmek için ne yapılabilir? Dudak çatlamasına ne iyi gelir? İşte kış mevsiminde dudak çatlamasına çözüm önerileri…

Dudak çatlamalarını engellemek için öncelikle stresli saatlerde dudak ısırma ya da dudak soyma gibi alışkanlıklarınız varsa bunların önüne geçmeniz gerekiyor. Bunun yanında dudaklarınızın nem ihtiyacına cevapsız kalmamalısınız. Dudaklarınızı uygun ürünlerle düzenli olarak nemlendirmeniz, kurumalarını ve soyulmalarını engelleyecektir. Dudak çatlamaları konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Bu anlamda dudaklarınızın kurumasını önlemek için gün içerisinde su tüketimini de ihmal etmemeniz gerekir. Bol bol su içmek dudaklarınızı nemlendirmenize yardımcı olacaktır.

Kışın daha da artan cilt kuruluğu problemi, yağ bezleri olmadığı için kendi nemini sağlayamayan dudaklarda daha artarak dudak çatlamalarına yol açmaktadır. Bunun için güçlü kış rüzgarlarına maruz kalmamanız çok önemlidir. Kışın rüzgardan yüzünüzü ve dudaklarınızı korumak için bir atkı kullanmalı ve dışarı çıkmadan önce dudaklarınıza bir nemlendirici uygulamayı unutmamalısınız. Dudaklarınızın çatladıktan sonra daha kolay iyileşebilmesi için kozmetik ürünlerden bir süre uzak durmanızda fayda var. Ruj, dudak parlatıcısı ve dudak kalemi gibi kozmetik ürünler dudaklarınız soyulmaya başladığında onların daha fazla hasar görmesine ve kurumasına neden olacaktır. O nedenle bu ürünlerden bir süreliğine de olsa vazgeçmenizde fayda var.

Sebi Simyacı der ki; ilk kullanımdan itibaren yoğun nem sağlayarak dudağınıza bakım yapan Sebi İxir Hücre Yenileyici ve Nemlendirici Acil Bakım Kremi ile kış günlerinizin kabusu olan dudak çatlaklarınız size veda edecek. Günlük bakım rutininizde dudağınızın ihtiyacı olan nemi sağlayacak olan Sebi İxir Acil Bakım Kremi dünya patentli etken madde olan “Hücre Yenileyici Bileşen” içeriyor. Hassas ve kuru ciltleri besleyerek yatıştıran ürün, tamamıyla doğal içeriklerden oluşan yoğun bir bakım sunarak kuru ciltlerin su kaybetmesini önlemeye yardımcı oluyor. Dudak çatlaklarınız için güvenle kullanabileceğiniz Sebi İxir Acil Bakım Kremi sayesinde kışın kuru havalarda da dudaklarınız neminden bir şey kaybetmeyerek her daim sağlıklı olacak.

Tüm bunların yanında kuru havaların dudaklarda oluşan uçukların en büyük sebeplerinden olduğu da bir gerçek. Sebi İxir Acil Bakım Kremi sizi kışın iyileşmesi uzun zaman alan acı verici uçuklara karşı da koruyarak uçuklu dudaklarınızı hızlıca tedavi ediyor.

Sebi Simyacı ile kalın.

Yorum Bırak