Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

KIRIŞIKLIKLARINIZDAN NASIL KURTULURSUNUZ?

Kırışıklıklar hayatımız boyunca bizleri rahatsız eden bir unsur olmuştur. Bu sebeple bakım rutinlerinde üzerinde en çok durulan konulardan biridir. Kırışıklılardan kurtulmak her ne kadar uzun bir süreç olsa da imkansız değildir. Bu sebeple bizler de bugünkü yazımızda sizler için kırışıklıklardan nasıl kurtulabileceğinizi yazdık.

Cildimiz yaşlandıkça kurur ve elastikiyetini kaybeder. Eğer düzenli bir bakım rutini oluşturulmaz ve uygulanmaz ise, ciltte kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu kırışıklıklardan kurtulma yoluna gidilmediği taktirde de kırışıklıklar kalıcı bir hale gelmektedir. Bu noktada, kalıcı hale gelen kırışıklıklardan kurtulmak daha zor ve uzun bir süreç olmaktadır.

Cildimizdeki kırışıklıklara kalıcı bir hale gelmeden müdahale edilmelidir. 30 yaşımızdan itibaren, hatta bazen daha erken, hormon seviyelerindeki dengesizlikler cildin gücünü kaybetmesine ve hücre yenileme sürecinin yavaşlamasına neden olmaktadır. Öte yandan çeşitli dışsal etkilerin varlığından da söz etmek mümkündür. Örneğin UV ışınları, çevre kirliliği, sigara kullanımı ve dengesiz beslenme cildi doğrudan doğruya etkilemektedir. Bu faktörlerin bazılarından kurtulmak neredeyse imkansızdır, geriye kalanların yaptıkları olumsuz etki ise iyi programlanmış bir cilt bakımı ile giderilebilmektedir.

Temelde iki tip kırışıklık bulunmaktadır: İlki yüzeysel kırışıklıklardır. Bunlara iyi çizgiler de diyebiliriz, ikincisi ise derin kırışıklıklardır. Yüzeysel kırışıklıklar, adından da anlaşılacağı gibi, cildin yüzeyinde ya da epidermal tabakada oluşanlardır. Gevşediğiniz zaman artık görmezsiniz, kolayca ortadan kaldırılabilirler, zaten uzaktan görülmeleri pek de mümkün değildir. Biraz bakımla bu kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür. Derin kırışıklıklar ise 0.1 mm ile 0.4 mm arasındaki kırışıklıklardır, cildin dibinden başlar ve yüzeye doğru genişlerler. Gevşediğiniz ve cildinizi nemlendirdiğinizde bile bu çizgiler görünebilmektedir.

Kuru ve zarar görmüş ciltler, kırışıklıklara da sağlıklı ve nemli ciltlerden daha açıktır. Cildiniz kuruysa, onu günlük olumsuzluklara karşı korumanız gerekmektedir. Bunun için ilk yapmanız gereken ise cildinizi dikkatli bir şekilde nemlendirmektir. Aynı zamanda cildiniz zarar gördüğünde, örneğin güneşte fazla kaldığınızda, yapısı zayıflamaktadır. Cildinizi korumak istiyorsanız kendinizi UV ışınlarından ve sigara dumanından uzak tutmalısınız. Unutmayın ki, cildiniz bu kadar sert etkilere maruz kalamayacak kadar hassastır.

Sebi Simyacı der ki; kırışıklıklarınız için en iyi çözümde Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem tüm bakımınızı sağlar. Sarkma, kırışıklık ve leke için kullanılan anti aging krem, göz çevresi, yüz ve boyun için kullanılabilmektedir. Çok güçlü bir anti aging formüle sahip olan bu krem, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir. Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem’in içeriğinde cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon bulunmaz bu sebeple gönül rahatlığı ile bakım rutininizde kullanabilir, kırışıklıklarınızla kolayca vedalaşabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak