Genel Kadın ve Sağlık Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

KAŞ VE KİRPİK BAKIMI NASIL OLMALI?

Sağlıklı, gür kaş ve kirpikler her kadının hayalidir. Kaş ve kirpikler yüz hattımızı belirginleştirdiği ve sağlığımızın da yansıması olduğu için kaş ve kirpik bakımı üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Bizler de bugünkü yazımızda kaş ve kirpik bakımının nasıl olması gerektiğine dair ipuçlarını sizler için derledik.

Bakımlı, gür kaş ve kirpiklere sahip olmak için bakım yaparken aynı zamanda onları beslemek de gerekir. Özellikle günlük olarak göz makyajı yapıyorsanız, doğuştan sağlıklı kirpikleriniz de olsa makyajdan dolayı dökülmeye meyilli olur. Kaş ve kirpik bakımı için ilk yapmanız gereken, onlara gereken özeni göstermektir. Nasıl her gün saçlarınızı özenle tarıyorsanız, aynı şekilde kaşlarınızı da bir kaş fırçası yardımıyla düzenli olarak taramalı ve onları özenle şekillendirmelisiniz.

Makyajla uyumak kaş ve kirpiklerinizin küsmesine ve bir daha eskisi gibi gür gözükmemesine neden olmaktadır. Özellikle rimelinizi silmeden uyuduğunuzda, kirpikleriniz kırılır ve dökülür. Bu nedenle mutlaka kendinize uygun bir göz makyajı temizleyicisi seçmeli ve göz makyajınızı çok bastırmadan, narin hareketlerle güzelce temizlemelisiniz.

Kaş ve kirpik bakımında E vitamini kullanımı oldukça etkili bir yöntemdir. E vitaminini yağ olarak tek başına uygulayabileceğiniz gibi özellikle bir saç uzatma yöntemi olarak içerisine E vitamini ampulü koyup hazırladığınız bir bakım varsa, bunu gözlerinize temas ettirmeden kaş ve kirpiklerinize de sürebilirsiniz.

E vitamini gibi kaş ve kirpiklere iyi gelen diğer yağlar ise hint ve badem yağıdır. Bu bakım yağları nemlendirme özelliğinin yanı sıra kaş ve kirpiklerinizi besleyerek gürleşmesine de yardımcı olmaktadır. Ayrıca kirpiklerin doğal rengini de ortaya çıkarmaya yardımcı olmaktadır. Hint yağı, hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve nemlendirici etkisi olan bir yağdır. Tatlı badem yağı ise, badem ağacının tohumlarının sıkılması ile elde edilen bir bakım yağıdır. Bu yağın da nemlendirici ve besleyici etkisi fazladır.

Sebi Simyacı der ki; kaş ve kirpik bakımınızı yaparken etkili ürünler kullanmak bakımınızın verimliliğini arttırmaktadır. Bakımınızda 7 güçlü içeriğin bir arada bulunduğu ve hücre yenileyici bileşen içeren Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu’nu kullanmak, saç ve kaşlarınız için besleyici görevi görür. Daha canlı, gür, parlak saç ve kaşlar için mutlaka Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu’nu kullanmanızı öneririz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak