Cilt Bakımı Genel Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

KAHVENİN CİLDE FAYDALARI VE CİLT BAKIMINDA KULLANIMI

Milyonlarca yıldır en sevilen içeceklerden biri olan kahvenin birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararların arasında elbette ki ciltte bıraktığı etkiler de bulunmaktadır. Bizler de 1 Ekim Kahve Günü’nü kutlamak amacı ile bugünkü yazımızda kahvenin yararlarından ve cilt bakımında kullanımında bahsettik.

Kahve, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan içeceklerin başında yer almaktadır. Kahveyi içerken hem keyif almak hem de cilt bakımınızı yapıp kendinizi şımartabilmeniz mümkündür. Doğal peeling içeren kahve telvesi, cildi uyararak ve canlandırarak cildinize güzellik katmaktadır. 1 tatlı kaşığı kahve telvesini 1 tatlı kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı suyla karıştırıp cildinize masaj yaptığınızda cildinizde oluşacak yumuşaklığa inanamayacaksınız. Aynı zamanda kahveden tonik olarak da faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir fincan Türk kahvesi hazırlamaktır. Hazırladığınız kahve biraz ılıdığında suya 1 parça pamuğu batırın ve yüzünüzü tahriş etmeyecek şekilde pamuk yardımı ile cildinizi temizleyin. Bu noktada güne taze ve aydınlanmış bir ciltle başlamak için kahve bakımı ideal bir seçim olabilmektedir.

Türk kahvesinin, cildi temizlerken bir yandan da cildi yaşlılığa karşı korumaktadır. Selülit gibi kadınların sıkça şikayetçi olduğu sorunlara da en doğal çözümü sunmaktadır. Ayrıca Türk Kahvesini de yüzdeki lekelerin hafiflemesine hatta geçmesine bile yardımcı olan mucizevi bir şifa kaynağı olarak kullanabilmek mümkündür. Kahve aynı zamanda koyu lekeleri ve renk eşitsizliğini gidermeye yardımcı olmaktadır. Yaşlılık, güneş, karaciğer hastalıkları, dehidrasyon, uyku sorunları, genetik vb. nedenlerden dolayı ciltte renk eşitsizlikleri ve koyu lekeler oluşabilir bu sebeple kahvedeki kafein, kan dolaşımını hızlandırır ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. Kahve ile cilde 10 dakika süreyle yapılacak tampon, düzenli uygulandığı takdirde, renk tonunun eşitlenmesine de yardımcı olur.

Sebi Simyacı der ki; kahvenin harika bir içecek olmasının yanı sıra cilde de birçok faydası bulunmaktadır. Bu noktada kahve kırışıkların yanı sıra cildi nemlendirmesi, yumuşatması ve aydınlatması açısından da cilde çok fayda sağlamaktadır. Kahveyi bahsettiğimiz şekilde bakım rutininize dahil edebilirseniz çok daha sağlıklı ve güzel bir görünüme doğal yönden kavuşabilmeniz mümkündür.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak