Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

HIZLI YAZ DİYETLERİNE DİKKAT!

Yazın gelmesiyle birlikte, hızlı zayıflama yöntemlerine olan rağbet artıyor. Kış mevsiminin kalın, koyu renkli giysileri, yerini açık renkli ve incecik yazlıklara bıraktığı için bu dönemde hızlı zayıflama yöntemleri bireylere çok cazip geliyor. Fazla kilolarınızdan mümkün olduğunca çabuk kurtulmaya çalışırken dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda sizler için kaleme aldık.

Hızlı yaz diyetleri ilk etapta sizi hızlıca zayıflatacaktır. Diyeti bıraktığınız anda çok daha fazla kilo alacağınız kesin bir gerçektir. Bu noktada, kilolarınızdan tam olarak kurtulamadığınız gibi sağlığınızdan da olursunuz. Sağlık sorunlarının yanı sıra kas kaybı gibi problemlere de sebep olan şok diyetler, her bireyin gereksinimine göre düzenlenmemiştir. Dolayısıyla her bireyde göstereceği etki de farklılık göstermektedir. Şok diyetlerin insan sağlına olan etkileri ise şu şekilde sıralanabilmektedir: baş ağrısı, yoğunlaşma bozuklukları, yorgunluk, uyuşukluk, mide bulantıları, sinir hali; kolesterol düzeyinde yükselme, mineral yetersizliği ve bazal metabolizma hızındaki düşüşler.

Şok diyetlerde, günlük olarak almış olduğunuz kaloriyi yarı yarıya veya daha fazla olacak şekilde düşürürseniz bir süre sonra metabolizmanız yavaşlamaya başlar. Yavaşlayan metabolizma nedeniyle kilo verebilmek için daha az kalori almanız gereken bir kısır döngüye girersiniz. Dolayısıyla düzensiz kilo alıp vermenin sonucunda oluşan kalıcı kilo fazlalığı, insülin direncine sebep olarak diyabet hastalığı riskini artırmaktadır.

Sebi Simyacı der ki; sağlıklı kilo vermenin yolu, doktor kontrolü ve kişiye özel uygulanan diyetlerden geçmektedir. Bu nedenle, yaza girerken hızlı kilo vermek uğruna sağlığınızdan olmamak için şok diyetlere mümkün olduğunca dikkatli yaklaşmanız gerekmektedir.

Sağlıkla kalın.

Yorum Bırak