Genel Kadın ve Sağlık Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

HIZLI SAÇ UZATMANIN YOLLARI

Zamanla saçlarınız sağlığını kaybeder ve eskisi gibi hızlı bir şekilde uzamamaya başlar. Bunun yanı sıra bir gün büyük bir hevesle kısacık kestirdiğiniz saçlarınızın küsebilir, birden eskisi gibi hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamayabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı saçlarınız eskisi gibi hızlı uzamıyorsa, işte bu yazı tam size göre! Bugünkü yazımızda sizlere sunacağımız önerilerle sağlıklı bir şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Hızlı saç uzatmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden ilki, saçlarınızı sabah akşam düzenli olarak taramaktır. Saçlarınızı taramak saç diplerine masaj yapmanızı yani kan akışını hızlandırmanızı ve bu sayede de saçlarınızı beslemenizi sağlayacaktır. Beslenen saçlarınız haliyle olduğundan çok daha hızlı bir şekilde uzayacaktır. Eğer gerçekten saçınızı kısa süre içinde uzatmakta kararlıysanız saç düzleştirici ve maşalarla vedalaşmanız gerekir. Yüksek ısı saçlarınıza zarar verir ve yıpranmasına sebep olur.

Yine saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzayabilmesi için bol su tüketimi çok önemli bir noktadır. Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız günde 8 bardak civarında su içmeniz gerekmektedir. Bu da yaklaşık olarak 1,5 – 2 litre civarındadır. Metabolizmanızın hızlanmasını sağlayan ve toksinleri vücuttan uzaklaştıran su, saçlarınızın hem güçlü olmasını hem de çabuk uzamasını sağlayacaktır. Beslenmenize dikkat etmek de saç uzatmanın yolları arasında en önemli olanlardan bir tanesidir. Saçlarınızın kaliteli olması ve hızlı uzamasını sağlayan protein bolca tüketilmelidir. Hazır ve yağlı gıdalar yerine balık, kırmızı et, sebze ve meyve bolca tüketmeniz gereken besinlerdir.

Duştan çıkmadan önce birkaç saniye saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu sayede ısıdan kaynaklı saç yıpranmasının önüne geçmiş olur ve nemi saçınıza hapsedersiniz. Ayrıca çok sıcak suyla saçınızı yıkamak hem saçlarınızı yıpratır hem güçsüzleştirir. Hızlı saç uzatma yöntemlerinin bir diğeri de saç kremi kullanmaktır. Saçınıza seçtiğiniz şampuanın kremsiz olanından tercih edin. Sonrasında saçlarınıza ayrı bir saç kremi uygulayın. Hem şampuanlı saç kremi hem de ayrı olarak saç kremi kullanırsanız saçlarınızın kısa sürede dökülmesine neden olabilirsiniz.

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için biotin takviyesi gereklidir. Biotin, saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını ve mevcut saçlarınızın gelişimini destekleyen bir içeriktir. Pro Vitamin B5 de en az biotin kadar önemli bir etken maddedir. En önemli faydası, saçın uzama süresini hızlandırması ve saç tellerini sağlamlaştırmasıdır. Arginine ise saç büyümesini ve sağlıklı gelişimi destekler, yeni saç oluşumlarını hızlandırır. Arginine azlığı olan bireylerde ise saç dökülmesi, saçlarda çabuk yıpranma gözlemlenebilmektedir. Bu sebeple arginine de saç bakımı için oldukça önemli bir içeriktir. B3 vitamini içeren ürünler ise saçlarınızın daha bakımlı ve canlı görünmesine yardımcı olur, saç köklerini yoğun bir şekilde besler. Ornithine, saçın oluşum sürecini düzenlemeye ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olan bir içeriktir. Aynı zamanda saçları güneş ışığı, kirlilik gibi çevresel faktörlerin zararlarından da korumaya yardımcı olur.

Sebi Simyacı der ki; saçlarınızın eski sağlığına kavuşması ve daha sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için uluslararası patentli ‘’hücre yenileyici bileşen’’ içeren bir bakım ürününe ihtiyacınız vardır. Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu, hücre yenileyici bileşen içeren tek bakım ürünüdür. Ginseng, Arginine, Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Calcium, Zinc, Niacinamide, Ornithine, Glucosamine HCL ve Biotin gibi güçlü içeriklerin bir arada bulunduğu Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu’nun içeriğinde cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon gibi yan etki oluşturabilecek maddeler bulunmamaktadır. 4 mevsim gönül rahatlığı ile kullanabilen saç bakım serumu aynı zamanda kaşlarınıza da bakım yapar, besler ve onarır. Saç dökülmesini önemli ölçüde önlemeye katkıda bulunan Sebi İxir Hücre Yenileyici Saç Bakım Serumu’nu saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması ve sağlıklı bir şekilde gürleşmesi için düzenli olarak kullanmanızı öneririz.

Sebi Simyacı ile kalın.

Yorum Bırak