Cilt Bakımı Genel Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

HER YAŞIN BİR GÜZELLİĞİ VAR: YAŞLARA GÖRE CİLT BAKIMI

Her yaşın cilt bakım rutini farklı olmalıdır. Bu sebeple farklı yaşlarda farklı cilt bakım ürünlerinin kullanılmasında büyük bir yarar vardır. Bizler de bugünkü yazımızda sizler için yaşlara göre cilt bakımı nasıl olmalı bunları derledik.

Kişinin cildinin ihtiyaçları yaşlara göre değişir, bu yüzden yaşa göre cilt bakımı yapmak önemlidir. Olgun ciltler için üretilmiş kozmetik ürünler genç bir cilde gereksiz yük yapar, bu yaşlarda cildin gençliğini ve duruluğunu muhafaza edecek şekilde bakım yapmak, çeşit çeşit kozmetikler kullanmaktan kaçınmak gerekir. 20’li yaşlar için hazırlanmış ürünler, 40’lı yaşlarındaki birinin cildi için yetersizdir, bu dönemde yaşlılık belirtileriyle savaşmaya, anti aging cilt bakımı yapmaya odaklanmak gerekir.

20’li yaşlarda cilt bakımı, özellikle güneş korumasının fazla olduğu bakım ürünlerinden oluşmalıdır. Çünkü cildi 20’li yaşlarda güneşten korumaya başlarsanız ileride oluşabilecek kırışıklıkları daha geç olacak şekilde erteleyebilirsiniz. Özellikle bakım ürünlerinde cildin elastikiyetini düşünmeniz de gerekmektedir. Bunun için cildinizi kurutmayan ve nem sağlayan bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Cildiniz için bakım yaparken aynı şekilde gözaltınızı da unutmamalısınız. Bunun için etkili bir göz kremini de bakım rutininize eklemelisiniz. Böylece göz çevrenizde oluşabilecek kırışıklıklar için de erken müdahale imkanına sahip olabilirsiniz.

30’lu yaşlar ise cildin yavaş yavaş elastikiyetini yitirmeye başladığı, hücre yenileme özelliğinin yavaşladığı bir yaş dönemidir. Bu sebeple özellikle hem gece hem de gündüz olacak şekilde günde iki defa gözaltı kremi uygulamasını yapmanız gerekir. Antioksidan içeriği yüksek olan ürünler hem mevcut durumunuzu korumanızı, hem de cildinizde 20’li yaşlarınızda oluşan derinleşmemiş hasarların telafi edilmesini sağlar. 30’lu yaşlarınızda da yaşlanma karşıtı ürünler tercih etmeye çalışın ancak cildinizi de yoğun kremlerle çok fazla yormayın.

40’lı yaşlarınıza geldiğinizde ise daha yoğun bir bakım rutinine ihtiyaç duyarsınız. Yine güneş kremi kullanımını yaz-kış ihmal etmemeniz önemli bir konudur. Retinol ve peptid içeren bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Kolajen üretiminin azaldığı, ciltte ton farklılığı ve lekelerin oluşmaya başladığı, cildin matlaşmaya başladığı 40’lı yaşlarda artık yaşa göre cilt bakımı yapmayı önemsemelisiniz. Göz çevresi bakımı yine atlamamanız gereken önemli bir adımdır. Bu noktada artık oluşmuş olabilecek kırışıklık görünümünü hafifletmek söz konusu olabilmektedir. Ayrıca, yoğun nemlendirici bakım yapmak günlük bakım rutininizin de ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

50’li yaşlarda ise artık cildiniz çok daha hızlı yaşlanabilir ve olası etkilere karşı daha geç tedavi olabilir durumdadır. Bu yaş grubundaki bireyler mutlaka hücreleri yenileyen, yoğun kıvamlı ve kırışıklıkları hedefleyen ürünler olmalıdır. Yaşınızın ilerlemesiyle iyice artmış olan ve fena halde canınızı sıkan cilt lekeleri için de leke açıcı ürünler kullanmalısınız. Güneşin zararlı etkilerinden ise dikkatle korunarak lekelerinizin artmasını önleyebilmeniz mümkündür.

Sebi Simyacı der ki; her yaşın ayrı bir bakım rutini olmalıdır. Bu sebeple her yaş için kullanılacak bakım ürünleri de farklılık göstermektedir. Bu noktada, etkili bakım ürünleri en büyük kurtarıcınız olacaktır. Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem tek ürün ile tüm bakım rutininizin en büyük kahramanı olacaktır. Göz çevresi, yüz ve boyun bölgelerinde de kullanılabilen Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem, sarkma, kırışıklık, leke, cilt tonu eşitsizliği, yorgun görünüm, göz çevresi bakımı için biçilmiş kaftandır. 25 yaş ve üzerinde olanlar Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem’i gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak