Cilt Bakımı

Hassas ve kuru ciltler için bakım

Havasız ve kuru ortamları nemlendirin.

Yaşadığınız ortam kuru ve havasız ise bunun önüne geçmelisiniz. Isıtıcı olarak kullandığımız her ne ise onun üzerine su ya da ıslak havlu koyarak odaya nem sağlayabilirsiniz. Ortam uygun değilse, hava nemlendiriciler kullanılabilir. Aynı zamanda yaşadığınız ortan belli aralıklar ile havalandırılabilir.

Doğru zamanda nemlendirin.

Cildin kuruması olası bir durum olsa da, bu kurumanın önüne geçmek için adımlar atılmalı. Yüz temizliği için kullanılacak ürünler krem içerikli yağlı sabun veya jeller olmalıdır. Soğuk havalarda soğuğa maruz kalmak zorunda kaldıysak, mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Kuruluk hissedildiği anda nemlendirici kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Yolda ofiste toplu taşıma araçlarında, kuruluk fark edildiği anda kullanılmak üzere yanımızda mutlaka nemlendirici ürün bulundurmalıyız.

Yağlı ciltler soğuğa dayanıklıdır.

Yağlı ciltler soğuklara karşı dirençli olsa da nem dengesi sağlanması konusunda sorunlar yaşayabilir. Yağlı ciltler, yağlı kremler kullanmaktan kaçınmalı bunun yerine nemlendirme etkili kremler tercih edilmelidir. Nemlendirme amaçlı kremleri gün içinde kullanmak yerine, gece yatmadan kullanmayı tercih etmeliyiz.

Doğru beslenme ile cildinize destek olun

Cilt bakımı hangi amaçla olursa olsun kaçınılmaz bir durumdur. Özellikle kış aylarında cildimize daha çok özen göstermeliyiz. Doğru beslenerek cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri almak cilt bakımı için yapılanlara destek olur. Özellikle soğuk havalarda cildimiz daha çok omega3’e ihtiyaç duyar. Bu yüzden balık tüketmeye özen göstermeliyiz. Bunun yanında taze meyve sebze tüketmeyi de ihmal etmememliyiz. Sağlıklı beslenme, cildin ihtiyaç duyduğu vitamin,  mineral ve doymamış yağların dengesini sağlayarak cilde parlaklık verdiği unutulmamalıdır.

Pul pul dökülen cilde fondöten uygulamayın

Kışın cildiniz pul pul dökülüyorsa, bunu fondöten ile kapatmaya çalışmayın. Fondöten kullanrak daha kötü görünmesine sebep olursunuz. Yüzünüz içi düzenli bir ürün kullanmalısınız, zengin içerikli bir gece kremi kullanmalı ve mümkünse nemlendirici içeren, leke önleyici, anti-aging etkili, güneş koruma faktörlü fondöten ve renklendirici içermeyen kremleri seçmelisiniz.

Sebi İxir Acil Bakım Kremi

İlk kullanımdan itibaren yoğun nem sağlayan ve bakım yapan bir kreme ihtiyacınız olacaktır. Kurumuş, çatlamış ve pul pul dökülmüş ciltler için her zaman bir nemlendirici destek şarttır. Sebi İxir Acil Bakım Kremi Hücre Yenileyici Nemlendirici Krem, hassasiyet yaşayan ve tahriş olmuş ciltler için önerebileceğimiz etkili ürünler arasındadır. Ciltteki çatlakları gidermeye yardımcı olan bu krem tüm ailenin her yaşta kullanabileceği bir ürünüdür. Ecza dolabınızın vazgeçilmezi nemlendirici bir kremdir. Hassas ciltlere özel extra nemlendirme ve bakım sağlar.

 

Yorum Bırak