Cilt Bakımı Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

HASSAS CİLTLERE NASIL BAKIM YAPILMALI?

Hassas ciltliler tüm ciltler içerisinde belki de en şanssız olanlardandır. Hassas ciltlilerin cilt bakımı yaparken dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Öncelikle uygulanacak bakım yönteminin kişinin cilt yapısına uygun ve doğal olması büyük önem arz etmektedir. Bizler de bugünkü yazımızda hassas ciltliler için bakım önerilerine yer verdik.

Sıradan bir cilt ile hassas bir cildi ayırabilmek zaman zaman zor olabilir. Çünkü cilt bakımı için kullanılan kimyasallar ya da ev temizlik ürünleri sıradan bir cilt üzerinde kızarıklık, kuruluk, batma ya da yanmaya sebep olabilir. Fakat dermatologlar hassas bir cildi teşhis ederken bazı noktalara dikkat ederler. Bu noktalar, püstüller, cilt çarpması veya cilt erozyonu gibi deri reaksiyonları; cildin sinir uçlarını düzgün şekilde koruyamayan çok kuru cilt ve yüzde veya vücudun farklı bölgelerinde kolayca kızarma eğilimi olarak sıralanabilmektedir.

Hassas cilde sahip olan kişilerin ciltlerinde çeşitli kimyasal bileşenler içeren kozmetik kremler, sıcak, soğuk gibi hava koşulları etkenleri; kırmızı alanlar, tahriş ve kırmızı noktalar oluşabilmektedir. Hassas bir cildiniz varsa aldığınız gıdalardan günlük cilt bakımı rutininize kadar her aşamada bilinçli ve özenli olmanız gerekmektedir. Hassas cilde sahip olan kişiler genellikle kırmızı alanların oluşması, deri üzerinde tahrişlerin meydana gelmesi ve lekelerin oluşması gibi sorunlarla sık sık karşı karşıya kalmaktadır. Bu tip sorunlar insanlarda büyük sıkıntılar yaratabilmekte ve özgüven sorunu yaşamalarına yol açabilmektedir. Bu problemlerden kurtulmak için kullanılan kozmetik kremlerin ve cilt bakım ürünlerinin çoğu kimyasal maddeler içerdiğinden hassas ciltler üzerinde olumlu etkileri olmamaktadır. Hassas ciltler için bazı doğal ve bitkisel reçeteleri kullanarak doğru bir bakım uygulanması şarttır.

Sebi Simyacı der ki; hassas ciltlilerin bakım rutinlerinde gönül rahatlığı ile kullanabileceği, ilk kullanımdan itibaren yoğun nem sağlar ve bakım sağlayan Sebi İxir Acil Bakım Kremi, hassas cildinize nazik davranarak besler ve cildinizi yatıştırır. Cildiniz 4 mevsim boyunca nem dengesini sağlar, su kaybını büyük ölçüde engeller. İçeriğinde bulunan Hücre Yenileyici Bileşen ile de cildinizi canlı ve göz alıcı bir görünümde kalmasını sağlar. Bunun yanı sıra bakım rutininizde kullanabileceğiniz bir diğer hücre yenileyici etken madde ürün ise Sebi İxir Acil Bakım Spreyi’dir. Sebi İxir Acil Bakım Spreyi’nin içerisinde paraben, parafin, alkol, vazelin gibi zararlı maddeler bulunmaz ve cildinize bütünüyle doğal bakım yapar. Hassas cildinize bakım yapan ve yoğun nem sağlayan Sebi İxir Acil Bakım Kremi ve Acil Bakım Spreyi’ni etkisini ilk kullanımdan itibaren gözlemleyebileceksiniz!

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak