Cilt Bakımı Genel Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

GÜNLÜK DEĞİL SENELİK İNDİRİM

Yılın bu zamanları geldiğinde indirim günleri başlıyor demektir. Dünya genelinde genellikle ‘’Black Friday’’ indirimleri olarak lanse edilen bu günler, firmalar için büyük indirimlerin yapıldığı günler olarak bilinmektedir. Bizler de bugünkü yazımızda bu indirimleri ve bu indirimler karşısındaki düşüncelerimizi kaleme aldık.

Black Friday indirimleri olarak bilinen indirim günleri, günümüzde artık tüm dünya için popülerleşmiş bir haldedir. Türkçe karşılığı ‘’Kara Cuma’’ indirimleri olan bu günler birçok marka ve işletme için önem arz etmektedir. Genellikle Kasım Ayı’nın üçüncü haftasında gerçekleştirilen bu indirimler, piyasayı canlandırmakta bunun yanı sıra tüketim ihtiyacını da arttırmaktadır. Diğer bir yandan birçok marka ‘’Black Friday’’ indirimi adı altında öncelikle ellerindeki ürün ya da hizmetlerin fiyatlarını arttırmakta, sonrasında indirim yaptığını iddia ederek tüketiciye sunmaktadır.

Tüm bunlar göz önüne alındığında doğru indirimi yapan veya tüketicileri kandıran firmaları ayırt etmek, müşteriler için oldukça zor bir hal almaktadır. Eğer, satın alacağınız bir ürünü uzun zamandır takip ediyor ve almak için bu indirimi bekliyorsanız muhakkak ürünün gerçek fiyatını biliyorsunuzdur. Bu noktada işletmeler tarafından yalancı indirimlere kolay bir şekilde kanmazsınız. Diğer bir taraftan ürün ya da hizmetin fiyatı hakkında daha önceden bilgi sahibi değilseniz yalancı indirimler yüzünden kandırılma ihtimaliniz artacaktır ve ürünü/hizmeti satın aldığınızda hiçbir ‘’gerçek’’ indirimden faydalanmamış olacaksınızdır.

Öte yandan, birçok işletme ya da marka sadece bugünlerde belirli oranlarda indirimler yaparak tüketicileri kendine çekmeye çalışmaktadır. Günlük indirimler tüketicilerine ulaşmaya çalışan hiçbir marka ya da işletmenin sadık bir müşteri kitlesine ulaşması mümkün değildir. Üstelik indirim yapılan fiyatların aslında zamlanarak indirim yapılan fiyatlar olduğu düşünüldüğünde bu durum daha da içler acısı bir hal almaktadır. Bu noktada bir firmanın görevi indirim günlerinde tüketicilerini düşünmek değil, indirimleri genel bir fiyat politikası olarak uygulamaktır.

Sebi Simyacı der ki; 2018 başından günümüze kadar üreticisi olduğumuz ürünlerimizi, kullanıcılarımızı düşünüp fiyat konusunda mağdur etmemek için bu zamana kadar günlük değil senelik indirimler yaptık. Ülkede yaşanan ekonomik zorluklarda, kullanıcılarımızı zamlı fiyattan göstermelik indirim değil her daim indirimli fiyat üzerinden destek olmak firmamızın en önemli misyonudur. Dövizin yüksek kurlarına rağmen zam yapmak yerine tam aksine indirim yaparak siz sadık kullanıcılarımıza bunu uygulamayı kendimize misyon ediniyoruz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak