Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

GÜNEŞ YANIKLARINDAN KORKMAYIN!

Yaz sezonunda güneşin yakıcı etkilerinden korunmak her zaman çok kolay olmaz. Saatler boyunca güneşlendiğinizde eğer belirli faktördeki güneş koruyucular ile cildinizi korumazsanız güneş yanıklarıyla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Bizler de bugünkü yazımızda güneş yanıklarının olumsuz etkilerini ve bu yanıklardan korunma yollarını sizler izin kaleme aldık.

Cildin uzun süre güneş ışığına maruz kalarak hassaslaşması sonucu ortaya çıkan güneş yanığı kaşıntı, kızarıklık ve acı gibi belirtilerle kendini göstermekte ve tatilinizi size zehir edebilmektedir. Yüksek faktörlü güneşten koruyan bir krem sürmeden ya da şapka gibi önlemler almadan güneş altında çok fazla kalırsanız, sonuç olarak giyinirken bile canınızı yakan, dokununca çığlık atma isteği uyandıran, tüm tatili kıpkırmızı geçirmenize sebep olan güneş yanıklarından muzdarip olabilirsiniz. Sizi bu can sıkıcı durumdan kurtaracak önerilerden birkaçını da şöyle sıralayabiliriz:

Sık sık ılık suyla duş alın. Cildi daha da rahatsız edecek sabun gibi kimyasal ürünlerden uzak durun,

Güneş yanığı olan bölgelere soğuk suya batırdığınız bezlerle kompres yapın,

Vücudun susuz kaldığını ve hali hazırda kurumuş cildin daha fazla suya ihtiyacı olduğunu da akılınızda bulundurarak sık sık su içmeyi unutmayın,

Dar giysilerden uzak durun.

Tüm bunların yanı sıra cilt yanıklarınıza iyi gelebilecek doğal yöntemlerden biri de aloe vera kullanımıdır. Güneş yanığını yumuşatarak cildin temizlenmesini sağlayan aloe vera jelini cildinize yedirip cilt emdikten sonra soğuk suyla yıkamalısınız. Siyah çay da yanık bölgeleri rahatlatma özelliğine sahiptir. Tek yapmanız gereken demlenmiş ve soğumuş çay poşetlerini yanan bölgeye sürmektir. Tüm bunların yanı sıra güneş yanığı problemlerinde bir uzmana danışmanız daha doğru olacaktır. Böylece uzman doktorlardan en doğru bilgileri ve tedavi yolunu öğrenebilirsiniz.

Sebi Simyacı der ki; Cildinizi güneş yanıklarından korumak için yüksek faktörlü güneş koruyuculara ihtiyacınız vardır. Sebi İxir 50 SPF Leke Kremi, güneş koruması ile cildi yeni güneş lekelerinden, erken yaşlanma belirtilerinden korur! Koruma faktörünün yetersiz kaldığı zamanlarda güneş yanığı sorunu yaşarsanız ve yoğun bir cilt kuruluğuna sahipseniz Sebi İxir Su Hassas Ciltlerin Acil Bakım Spreyi’ni güneş yanığının oluştuğu bölgeye gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Sebi İxir Su Acil Cilt Bakım Spreyi hassas ve kuru ciltlerdeki tüm kir, ter, yağ, makyaj ve ölü hücreleri arındırır, cilde bakım yapar. İçeriğinde cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon bulunmaz. 4 mevsim kullanılabilir özelliktedir. Acil Bakım Spreyi’nin yanı sıra Sebi İxir Acil Bakım Kremi Hücre Yenileyici Nemlendirici Krem’i çok yoğun nem sağlar ve hassas ciltlere bakım yapar, besler ve yatıştırır. Böylece cilt yanığından kaynaklı su kaybının da önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Sebi Simyacı ile kalın.

Yorum Bırak