Cilt Bakımı

Güneş lekelerine doğal çözümler

Birçok birey güneş lekelerinden kurtulabilmek için güneş lekelerine doğal çözümler araştırmaktadır. Sık sık evde uygulanan yöntemler de incelenebilmektedir. Güneş lekeleri özellikle leke oluşumundan itibaren uzun süre geçti ise çok daha inatçı konuma gelebilmektedir. Güneş lekelerinin daha inatçı olmasına yol açan bir diğer faktör ise lekenin oluşumunun üzerinden uzun süre geçmesidir. Güneş lekeleri güneşin zararlı ışınlarına maruz kaldığında daha da derinleşebilmektedir.

Güneş lekelerinden kurtulmak için zengin ve güçlü formüle sahip leke kremi ürünleri tercih edilmelidir. Leke giderici kremler güneş lekeleri başta olmak üzere sivilce lekeleri, siyah noktalar, sir, epilasyon, ağda lekeleri, cilt tonu eşitsizliği gibi birçok şikayeti giderebilmektedir.

Sebi Pharma’daki (Sebi Simyacı) leke giderici ürünler ödüllü, dünya patentli etken madde Hücre Yenileyici Bileşen içermektedir. Firmamızdaki leke giderici kremler; Sebi İxir Leke Kremi Klasik ve Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF olmak üzere iki çeşide sahiptir.

Sebi İxir Leke Kremi Klasik leke giderici bakım yaparken Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF leke giderici bakıma ek olarak 50 faktör güneş koruması sağlamaktadır. Her iki ürün de cildi soymadan leke karşıtı bakım yapmakta ve cildi besleyip onarmaktadır.

LEKE KREMİ İLE BİRLİKTE GÜNEŞ KORUMASI ÖNEMLİ

Güneş lekelerine doğal çözümler ararken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri de cildin güneşten korunmasıdır. Cilt güneşten korunmadığında yeni güneş lekeleri meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra mevcut lekeler daha da ilerleyebilmektedir. Leke karşıtı bakımda dikkat çekilmesi gereken bir diğer nokta ise lekeler giderildikten ve lekesiz bir cilde kavuştuktan sonra cildin güneşin zararlı ışınlarından korunarak yeni lekelerin oluşumunun engellenmesidir.

GÜNEŞ LEKELERİ İÇİN GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARINA DİKKAT

Güneş lekeleri cilt lekeleri arasında en sık karşılaşılan leke türlerindedir. Doğal olarak herkes az ya da çok güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktadır.  Bu da güneş lekelerine sebebiyet verebilmektedir. Güneşin ışınlarının tamamen zararlı olduğu düşünülmemelidir. Güneş ışınları hem sağlık hem de cilt açısından olumlu etkileri de sahiptir. Belirtildiği gibi herkes güneşin zararlı ışınlarına maruz kalsa da küçük çocuklar ve yaşlı bireyler, açık ten rengine sahip ciltler daha büyük risk grubunda yer almaktadır. Bu tanıma uyan bireylerin cildini güneşten korumaya daha çok dikkat etmeleri gereklidir.

Yorum Bırak