Kadın ve Sağlık

Güneş Lekelerine Doğal Çözüm

Güneş Lekelerine Doğal Çözüm

Güneş lekeleri, yaz aylarında küçükten büyüğe herkesin karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Eğer yaz mevsiminde korunmasız bir şekilde güneş altına çıktıysanız, yani güneş ışınlarına maruz kaldıysanız zamanla cildinizde lekeler oluşacaktır. Bu kahverengi lekeler kişilerin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Güneş, D vitaminini almak için gerekli bir faktör olsa da uzun süre altında kalınması durumunda insan vücuduna zarar verebilmektedir. Güneş gözlüğü, şapka ve güneş kremleri zararlı ışınlardan korunmak için tercih edilen faktörler arasında yer almaktadır. Yani kendinizi güneşin ışınlarından korumanız durumunda bu lekelerin önüne de geçebilirsiniz. Aksi takdirde lekelerin yanı sıra cilt kuruluğu ve kaşıntı gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Güneş altında kalmak birçok kişi tarafından fazla önemsenmese de bu etkenin zamanla cilt kanserine dahi yol açabileceği unutulmamalıdır.

Oluşan güneş lekeleri çeşitli yöntemler ile giderilebilmektedir. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni ise güneşten koruyucu kremler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir diğer çözüm yolu ise doğal çözümlerdir. Ancak doğal çözümler her zaman insanları güneşten korumakta çok fazla etkili olmayabilir. Bu sebeple güvenilir ve kaliteli güneş kremi kullanmakta fayda vardır.

Güneş kremlerini kullanmayıp mutlaka güneş lekelerin doğal çözüm bulacağım diyorsanız doğal çözümlerin başında ise limon suyu gelmektedir. Sivilce izleri için de kullanılan limon suyu, güneş lekelerinin giderilmesi için bir çözüm olarak bilinmektedir. Etkisini geç gösteren bir ürün olduğu için bu uygulama 6-7 hafta boyunca yapılması gerekir. Bu sebeple güneş kremleri kadar etkili bir güneşten korunma yöntemi değildir.

Limon suyu gibi lekeleri gidermek için kullanılan bir diğer üründe elma sirkesidir. Bazı kişilerde son derece etkili bir çözüm olabilen elma sirkesi lekeli bölgelere uygulanarak olumlu sonuçlar alınabilir; ancak belirtmekte fayda var. Doğal gibi gözüken güneş lekelerine karşı çözümleri çok zorda kalırsanız deneyin. Etkisini çoğunlukla görmekte zorlanabilirsiniz.

Bu iki ürünün yanı sıra lekeleri gidermek için nohutu tercih edebilirsiniz. Bu yöntem ile güneş lekelerini gidermeniz mümkün olabilir ama yine belirtmek gerekir kesin çözüm değildir.

Eğer uyguladığınız yöntemlerden bir sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız içinde E vitamini olan ilaçları ya da ürünleri tercih edebilirsiniz. E vitamini, güneş lekeleri için etkili bir çözüm olduğundan dolayı olumlu sonuç alabilirsiniz.

Çok daha hızlı bir şekilde güneşten korunmak istiyorsanız size Sebi İxir 50 Faktör Güneş Korumalı Kremi tavsiye ederiz. Almış olduğu ulusal ve uluslararası pek çok patent ve belgelerle eczanelerde de satılabilen ve güneş koruması kanıtlanmış hücre yenileyici bileşendir. Güneşten koruyan en etkili krem olduğu bugüne kadar kanıtlanmıştır.

Yorum Bırak