Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

Güneş lekeleri ve çiller için Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF!


Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF ile yazın da dahil olmak üzere dört mevsim leke ve çil karşıtı bakım yapmak mümkün. Ödüllü, dünya patentli etken madde madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren kremimiz leke giderici bakıma ek olarak cildi besler, cilde bakım yapar ve 50 faktör güneş koruması sağlar.

CİLDİNİZ SOYULMADAN DA LEKELERLE VEDALAŞABİLİRSİNİZ!

Leke, çil giderici bakımla ilgili sıkça duyulan bir klişe yazın leke giderici bakım yapılamayacağıdır. Bu ifade bir anlamda doğrudur. Yazın cildi soyan, yıpratan işlemlerden kaçınmak gereklidir. Çoğunlukla bu tür işlemler yaz sonrasına ertelenir. Eğer yazın cilt güneşten korunmaz ise mevcut lekeler daha da inatçı hale gelebilir. Çiller de artış gözlemlenebilir. Cildi soyan işlemlerden yazın kaçınılmasının sebebi ise oldukça basittir. Cilt soyulduğunda kendini çevresel faktörlere karşı çok az koruyabilen veya savunmasız bir hale gelecektir. Bunun sonucunda yüksek sıcaklıklar, güneşin zararlı ışınları cilde oldukça zarar verebilecek ve cildin yıpranmasına yol açabilecektir. Bunun sonucunda yeni lekelerin oluşumu dahi söz konusu olabilmektedir.

Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF kullanırken bunların hiçbirini düşünmeye gerek yoktur. Ürün cildi soymadan içerdiği ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cilde bakım yaparak ve cildi besleyerek leke ve çilleri gidermektedir. Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF’in cilde sağladığı katkılar leke, çil karşıtı bakım ve cildin beslenmesi ile de sınırlı değil! Ürünümüz 50 faktör güneş koruması sağlayarak yeni güneş lekelerinin, çillerin ve erken yaşlanma belirtilerinin oluşmasını da önlemektedir. Ciltteki mevcut lekeler giderilmek istenirken bu lekelerin güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaması da son derece önemlidir. Öte yandan çil giderici bakımda da hem mevcut çilleri gidermek için hem de yeni çillerin oluşumunu önlemek için güneş koruyucu kullanımı son derece önemlidir. Hem cilt lekeleri hem de çillerin başlıca oluşum nedenleri arasında güneşin zararlı ışınları yer almaktadır.

Çillerle ilgili sıkça sorulan sorulardan biri de neden bazı bireylerde çok fazla çil bulunuyorken bazı bireylerde daha az çil bulunduğu veya hiç çil olmadığıdır. Bu soruya verebilecek birçok yanıt bulunmaktadır. Bunda genetik faktörler de önemlidir. Bazı bireylerin cilt yapısı çil oluşumuna daha elverişlidir. Açık cilt rengine sahip bireylerin cildinde çil oluşma olasılığı daha fazladır. Açık cilt renginde e çiller daha belirgin şekilde gözükmektedir.

Yorum Bırak