Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRMANIN YOLLARI

Gözenekler, cildimizin nefes almasını sağlayan hücrelerini ifade etmektedir. Gözenekleriniz güzel ve sağlıklı bir şekilde nefes aldıklarında cildiniz daha canlı olacaktır. Bizler de bugünkü yazımızda sizler için gözenekleri sıkılaştırmanın yollarını kaleme aldık.

Cilt tipinize göre ürünler kullanarak, cildinizi düzenli olarak temizlediğiniz taktirde gözenekleriniz açılmayacaktır. Rutin cilt temizliği uyguladığınızda gözeneklerinizi sıkılaştırmak için ekstra bir zahmette bulunmanıza gerek kalmamaktadır ancak gözeneklerinizi sürekli kirli bir şekilde bırakıyor ve cilt temizliğine dikkat etmiyorsanız, cildinizdeki gözenekler açılacaktır. Dolayısıyla her yerde gözeneklerinizi sıkılaştırmak için her türlü yönteme başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

Gözenekleri sıkılaştırmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki, cildinizdeki ölü derileri itinayla temizlemektir. Cildinizin üzerinde biriken ölü deriler, gözeneklerinizin açılmasına neden olabilir. Cilde düzenli olarak uygulanan peeling ve cilt temizleme yöntemleri cilt üzerindeki ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle cildinizdeki ölü derileri en az haftada bir kere temizleyerek,  gözeneklerinizi sıklaştırabilirsiniz.

Gözenekleri sıkılaşmanın bir diğer yöntemi de cilde buz uygulamaktır. Buz, soğuk bir uygulama yöntemi olduğu için ciltte şok etkisi yaratmaktadır. Cildinizde buzu gezdirerek, gözeneklerinizi daha sıkı bir hale getirebilirsiniz. Cilt temizliğinden sonra mutlaka tonik uygulamayı da ihmal etmemelisiniz. Çünkü cilt tipinize uygun olarak uyguladığınız tonikler gözeneklerinizin daha sıkı bir görünüm almasına yardımcı olmaktadır. Bu yöntemlerin haricinde evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle de gözeneklerinizi sıklaştırabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra su içmek her şeye faydalı olduğu gibi gözeneklerinizin sıkılaşması için de oldukça önemlidir. Gün içerisinde bolca su tüketmek cilt problemlerinizin hızlıca yok olmasına, gözeneklerinizin hızlı bir şekilde sıkılaşmasına, daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

Sebi Simyacı der ki; gözenekleri sıkılaştırma konusu her ne kadar çok zor gibi görünse de belirli yöntemleri uygulayarak ve bahsettiğimiz hususlara dikkat ederek oldukça bu durumu kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli 3’lü Etkili Krem, kullanarak cildin yağını dengelerken gözeneklerinizi oldukça sıkılaştırabilirsiniz. Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli 3’lü Etkili Krem ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir. İçerdiği Hücre Yenileyici Bileşen ile cildinizin kendini yenilemesine ve tedavi etmesine olanak verir. Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli 3’lü Etkili Krem cildi soymaz, yıpratmaz ve hassaslaştırmaz bu sebeple de 4 mevsim güvenle kullanılabilir.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak