Cilt Bakımı

Gözenek sıkılaştırıcı krem tavsiye

Ciltte sıkça karşılaşılan problemlerden biri de gözeneklerdir. Bu nedenden dolayı Gözenek sıkılaştırıcı krem tavsiye araştırılabilmektedir. Ciltteki gözenekleri tamamen gidermek mümkün değildir. Gözenekler cildin nefes alabilmesi ve kendini çevresel faktörlere karşı koruyabilmesi için önem taşımaktadır.

YAĞLI CİLTLERDE GÖZENEK SORUNU

Yağlı cilde sahip olmanın hem avantaj hem de dezavantajları bulunmaktadır. Özellikle çok soğuk ve kuru havalarda kuru cilde sahip bireyler ciddi problemler yaşayabilmektedir. Cilt kuruluğu ciltte kaşıntıya, erken yaşlanma belirtilerine yol açabilmektedir. Yağlı ciltlerin avantajları ise soğuk havaya karşı bu denli hassasiyet duymamalarıdır. Öte yandan yağlı cilde sahip bireyler de cilt bakımına dikkat etmezlerse ciltleri kuruyabilmektedir. Nemlendirici krem kullanımı kuru ciltler için olduğu kadar yağlı ciltler için de önem taşımaktadır. Yağlı ciltlerdeki çok önemli bir avantaj da çoğunlukla genç yaşta yaşlanma belirtileri oluşmamasıdır.

Yağlı ciltler bu avantajların yanı sıra çeşitli dezavantajlara da sahiptir. Öncelikle yağlı ciltler çok çabuk kirlenebilmektedir. Cilt temizliği tüm ciltler için önemli olsa da özellikle yağlı ciltlerde bu durum daha net şekilde gözlemlenebilmektedir. Sivilce, siyah nokta, akne gibi birçok sorun yağlı ciltlerde oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra gözenek de oluşabilmektedir. Bu aşamada gözenek olarak kast edilen nokta büyük gözeneklerdir.

Gözenek giderici bakımda cildin fazla yağlanması söz konusudur. Cildin yağını dengeleyen kremler faydalı olabilmektedir.

SEBİ İXİR AKNE KREMİ GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRIYOR

Sebi İxir Akne Sivilce Kremi cildin yağını dengelemektedir. Ürün cildin yağını dengelemenin yanı sıra akne sivilce karşıtı da bakım yapmaktadır. Sebi İxir Akne Kremi ciltteki lekeleri de gidermeye katkıda bulunmaktadır.

Sebi İxir Akne Kremi ile birlikte Sebi Su’yun kullanımını da önerilmektedir. Sebi Su ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir. Ciltteki tüm kir, ter, yağ ve makyajı temizlemektedir. Sebi Su cildi başarılı şekilde temizlemenin yanı sıra Sebi İxir Akne Kremi’nden alınacak verimi de arttırmaktadır.

Sebi İxir Akne Kremi ve Sebi Su birlikte 130 yerine 99 TL’dir. Bu set ile  sivilce, akne karşıtı bakım yapmak mümkündür.

Her iki ürün de ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içermekte ve cilde bakım yapmaktadır.

Yorum Bırak