Cilt Bakımı Kadın ve Sağlık

Genç Yaşta Yaşlanmak Uzak Bir İhtimal mi?

Bayanlarımızın ciltlerine verdiği değer her geçen yıl artıyor. Zaman ile mücadele etmek adına birçok sihirli ürün ve yöntemin olduğu kulaktan kulağa fısıldanıyor. Oysa doğanın kanunlarına müdahale etmek pek mümkün değil. Ciltteki yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak mümkün, tamamen yok etmek ise gerçeğin ötesinde bir ihtimal. Peki, erken yaşta başlayan yaşlılık belirtileri? Zamanından çok önce cildimize yerleşen ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı, zamanımızın bir kaç tık ötesinde gösteren yansımalar?

“Erken yaşlanma” kavramı psikolojik bir söylem olarak dillerde dolanır. Aynı paralellikte cildin de zamanından önce yaşlanması mümkün. Çoğu yazımızda üzerinde önemle durduğumuz alışkanlıklarımız ve yaşam tarzımız kırışıklık ve sarkmaların en etkili sebebi. Yaşam koşullarının zorluğu ise stres, sıkıntı, gerginlik, anksiyete ve depresyon hallerinin gittikçe daha sık görülmesine sebep oluyor. Stres ve strese bağlı durumlar bir yandan kalp, damar, mide-bağırsak, beyin gibi organları etkilerken, bu sorundan organların en büyüğü olarak görülen derimiz de hasar görüyor. Ayrıca hücrenin zayıflaması, hücre rezervlerinin azalması gibi etkenler de bu sürece olumsuz yönde katkı sağlıyor. 30’lu yaşlarda başlayıp, 50’li yaşlara kadar ağır ağır süren yaşlanma süreci, belirttiğimiz sebeplerden ötürü daha erken yaşlarda gün yüzüne çıkıyor. Peki, zamanından önce ortaya çıkan bu olumsuzlukları doğal sürecine döndürmek ne kadar mümkün?

Bugün sizlere dünyada ve ülkemizde eşine az rastlanır bir ürün hakkında bilgi vereceğiz: “Sebi Ala Hücre Yenileyici Anti -Aging Krem”. Sebi Ala Anti-Aging krem hem barındırdığı içerik hem de yüklendiği misyon sebebiyle eşsiz bir özelliğe sahip. 18 yaş ve üstü anti-aging bakımın tek örneği olan Sebi Ala; Ödüllü, patentli formülüyle cilt beyazlatıcı etkiye sahip ve yaşlanma karşıtı bakım yapmakta. Sarkmalara, yorgun görünüme ve tüm yaşlanma belirtilerine karşı etkin bir savaş vermektedir. 18-30 yaş arası veya çok ilerlememiş yaşlanma belirtilerini gözle görülür ölçüde azaltmaktadır. Tamamen doğal içeriğe sahip Sebi Ala; cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon içermemesi sebebiyle hem sağlığınızı önemsemekte hem de cildinize değer katmaktadır.

Biz Sebi Simyacı olarak diyoruz ki; zamanın olağan akışı dışında cildinizde filizlenen her olumsuz yansıma sizi mutsuzluğa itecektir. Ve unutulmamalıdır ki sizden habersiz, cildinize değer katmak için savaş veren marka ve ürünler var. Siz de mutlu olmak için doğru olanı, en iyisini tercih ediniz.
Sağlıkla Kalın…

Yorum Bırak