Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

GECE BAKIMI İÇİN NELER YAPILMALI?

Doğru bir gece bakımı, cildinizin güzelliği ve sağlığı için çok önemli bir unsurdur. Bu noktada bütüncül bir cilt bakımı yaparak cildinizi güzelleştirmeniz gerekir. Bizler de bugünkü yazımızda gece bakımı için neler yapmalısınız bunları sizler için derledik.

Gece bakımını bir rutine oturtmak çok önemlidir. Böylece bir rutin haline getirebildiğiniz cilt bakımınız size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Gece yatmadan önce, dişlerinizi fırçaladıktan sonra bakımınıza öncelikle yüzünüzden başlayın. Gün sonunda makyajınızı temizlemenin önemini hatırlatmak isteriz. Makyajınızı temizlemeden uyku haline geçtiğiniz her gün pişmanlık duyacağınız bir gün olacaktır. Makyajınızı uygun bir makyaj temizleme ürünüyle temizledikten sonra cilt tipinize uygun tonik ile son dokunuşu yapmalı, en son adımda cildinizi nemlendirmeden bakım işlemini sonlandırmamalısınız.

Göz bakımınız için de kan dolaşımını arttırmak ve fazla su toplanmasından kaçınmak için nazikçe göz çevrenizi temizleyin ve masaj yapın. Böylece gözaltı morluklarından kolayca kurtulabilir, şişlikleri kolayca engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde el ve tırnak bakımı da gece bakım rutininde oldukça önemlidir. Ellerinizi güzelleştirmek için de yüzünüze yaptığınız gibi doğal bir peeling yapıp ardından da bolca nemlendirici kullanabilirsiniz. Nemi hapsetmek için de pamuk eldivenlerden yardım alabilirsiniz.

Geldik gece bakımının en önemli kısmına, vücut bakımız için bir fırça yardımıyla bacaklarınızı ve kollarınızı fırçalayabilirsiniz. Yumuşak hareketlerle bedeninizin geri kalanını da fırçalayın. En sevdiğiniz kremle nemlendirmeyi de unutmayın. Eğer duştan çıkmışsanız ve hala kurumadıysanız biraz gül ya da lavanta yağı sürerek cildinizde aroma terapi etkisi yaratabilirsiniz.

Sebi Simyacı der ki; gece bakımı, günlük bakımınız içinde belki de en etkili olanıdır. Bu sebeple, gece bakımınızı yaparken bakımı nasıl yaptığınızın öneminin yanı sıra kullandığınız ürünler de büyük önem arz etmektedir. Bu noktada, Sebi Simyacı ürünlerinin tümünün içeriğinde bulunan uluslararası patentli Hücre Yenileyici Bileşen ile cildinizin tazelenmesini ve güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Gece bakımınızı yaparken cildinizin yaşlanmasını geciktirmek amacıyla da Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem’i kullanabilirsiniz. Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem, sarkmalar, kırışıklıklar ve lekeler için birebir tedavi edicidir. Anti aging kremini göz çevresinde dahi gönül rahatlığıyla kullanabilir, göz çevresinde oluşan yaşlanma belirtilerine karşı bakım sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz genç bakımlı görünüme kavuşmak için Sebi Simyacı Anti Aging Krem’i, bunun yanı sıra da tüm Sebi Simyacı ürünlerini kullanmanızı; böylece yaşadığınız değişimi gözlemlemenizi öneririz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak