Cilt Bakımı

Etkili akne ve sivilce tedavisi nasıl yapılmalı?

Etkili akne ve sivilce tedavisi nasil yapilmalı?

En yaygın cilt problemlerinden biri de sivilceler ve aknelerdir. Bundan dolayı etkili akne ve sivilceli tedavisi nasıl yapılmalı şeklinde sorulabilmektedir. Bu soruya yanıt vermek kadar akne ve sivilce oluşumu önlemek de son derece önem taşımaktadır.

SİVİLCE KARŞITI BAKIM İÇİN CİLT TEMİZLİĞİ ÖNEMLİ

Sivilce ve akneyi önlemek için bireye düşen birçok görev bulunmaktadır. Öncelikle cilt temizlenmeli; kir, ter, yağ, makyaj ve ölü hücrelerden arındırılmalıdır. Kirli bir ciltte cilt bakım anlamında iyi bir sonuç elde etmek mümkün değildir.

Cildin kirlenmesi sanıldığı kadar güç değildir. Herhangi faktöre bağlı olarak cilt kirlenebilmektedir. Örneğin hava kirliliği buna iyi bir örnektir. Bacalardan çıkan dumanlar, egzoz gazlarındaki kimyasallar cildin kirlenmesine yol açabilmektedir. Yine tercih edilen makyaj ürünleri de gözenekleri tıkayabilmektedir.

Akne ve sivilce oluşmasına neden olan çok önemli bir unsur da ciltteki makyajın temizlenmeden uyunmasıdır. Önemsiz gibi görünen bu detay birçok cilt problemine zemin hazırlanmaktadır. Uyku hem bedenin hem de cildin dinlenmesi, kendini yenilenmesi için iyi bir fırsattır. Yetersiz uyunması ya da kaliteli uyunmaması gibi faktörlere bağlı olarak çoğu zaman vücut kendini onarma, yenileme şansı bulamamaktadır. Bir de makyajla uyunması bu olasılığı iyice azaltacaktır. Makyajın temizlenmeden uyunması cildin kendini onarmasını engelleyeceği gibi gözeneklerin tıkanmasına da yol açabilecektir. Gözeneklerin tıkanması siyah nokta, yağlılık, sivilce, akne, cilt tonu eşitsizliği gibi birçok probleme yol açabilmektedir.

SİVİLCE KREMİ ÜRÜNLERİ DÜZENLİ KULLANILMALI

Sivilce ve akne tedavisinde, sivilce kremi kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de sabır, düzenli ve kullanım talimatlarına uygun kullanımıdır. Birçok birey doktorların önerisinin dışına çıkabilmektedir. En sık görülen durum kısa sürede ürünün  kullanımını doktor bilgisi olmadan bırakılmasıdır. Yine yapılan diğer bir hata da daha hızlı sonuç alabilmek için ürünün önerilen dozlarda kullanılmasıdır. Bu şekilde kullanım herhangi avantaj sağlamayacağı gibi üründen verim alınmasını da engeller. Yine dikkat edilmesi gereken nokta da düzenli kullanımdır. Birçok birey yoğun olduğu ya da unuttuğu gerekçesi ile ürünleri gerektiği gibi kullanamamaktadır. Bu da yine verim almayın önleyen bir diğer unsur olarak ortaya çıkmaktadır.

Yorum Bırak