Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık

ESTETİKTEN BİR ADIM ÖNCESİ

2018 MEDİKAL ESTETİK TRENDLERİ

Non İnvaziv yöntemler genellikle 30 ila 45’li yaşlarda tercih edilen yöntemlerdir. Bu yöntemler ameliyat gibi cerrahi işlemler tercih edilmediği zaman yapılması uygun görülür.

Medikal estetik denildiğinde akıllara sadece botoks ve dolgu gelmemeli yakın zamanda bir de iple yüz germe teknolojisi de oldukça revaçta. Cerrahi işleme gerek duyulmadan kısa sürede sonuç alınan medikal estetiğe talep gün geçtikçe artıyor. Medikal estetik kişiye birçok avantaj sağlıyor. İşlem yapılır yapılmaz kişi günlük hayatına dönüş yapabiliyor. Süre avantajının yanı sıra cerrahi operasyonlar yapılmadığı için kişide enfeksiyon gelişme riski azalıyor. İşlemler doğru ellerde yapılırsa sonuçlar oldukça güzel ve doğal oluyor. Uzun yıllarda botoks ve dolgu hakkında sık sık bilgi verildiği için biz bugün ameliyatsız yüz germe (happy lift) uygulamasından bahsedeceğiz.

Son yıllarda ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir cilt germe ve canlandırma ve form kazandırma yöntemidir. İnsan dokusuna uyumlu olan özel üretilen iplerin ince bir kanül ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir uygulamadır. Ayrıca bu yöntemin cilt kalitesini arttırdığı ve bir anlamda hücre yenilemesi etkisi de gösterdiği tespit edilmiştir. Bu tip ameliyatsız yüz germe işlemlerine son yıllarda oldukça rağbet olmakla birlikte ekonomik olarak kişiden kişiye uygulanabilirliği değişkenlik göstermektedir.

Günümüzde öyle yeni jenerasyon ürünler üretilmektedir ki ameliyatsız yüz germe kadar başarılıdır. Bu yüzden ürün alırken içeriklerine dikkat edilmeli, ambalajından çok ürünün nasıl bir üretim ve bilgi teknolojiye hakim olduğu hakkında araştırma yapılmalıdır. Hücre yenileme kapasitesi ve etkili etken maddeye sahip bir teknolojisi var mı bakılmalıdır.

Yorum Bırak