Cilt Bakımı

Erkekler için sivilce kremleri nelerdir

https://www.sebisimyaci.com/sebi-akne-sivilce-kremi

Cilt bakım ürünleri seçiminde öncelikli kriterlerinden biri de cilt tipidir. Bunun yanı sıra sivilce ve akne şikâyeti yaşayan bireyler “Erkekler için sivilce kremleri nelerdir” şeklinde arama yapabilmektedir. Erkeklerde tıraş olunmasına bağlı olarak da cilt yıpranabilmekte ve sivilce oluşabilmektedir.

Sebi İxir Akne KremiÖdüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Akne Sivilce Kremi hem erkeklerde hem de kadınlarda dört mevsim güvenle kullanılabilmektedir. Sebi İxir Akne Kremi Salisilik asit, AHA asitleri, asit türevleri, kortizon ve antibiyotik içermez.

Çoğunlukla erkekler kadınlara oranlara daha fazla kalori almaktadır. Tüketilen kalori miktarı arttıkça kalorilerin sağlığa ve cilde zararlı besinlerden alınma olasılığı da artacaktır. Kilo alımı arttıkça cilt bakımını sağlamak da güçleşebilmektedir.

Erkeklerde sivilce oluşumuna neden olan faktörlerden biri de hormonlardır. Hormonal değişimler ve hormonların aşırı salgılanması sivilce oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Erkeklik hormonu (Testosteron) yetişkinliğe geçildiği yıllarda cildin daha fazla yağ salgılanmasına yol açmaktadır. Bu da gözeneklerin tıkanmasına ve akneye yol açmaktadır.

Genetik yatkınlık da önemli bir faktördür. Bireyin ebeveynleri akne şikâyeti yaşadıysa bireyin kendisinin de bu sorunu yaşaması muhtemeldir. Kullanılan ilaçlar, kask vb. spor malzemeleri, stres, güneşin zararlı ışınları gibi çevresel faktörler de akneye yol açabilmektedir.

Erkekler vücutta da akne sorunu yaşayabilmektedir. Erkekler sırtta, göğüste ve boynun arkasında da akne sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

Sivilceler erkeklerin yanı sıra kadınlarda da oluşabilmektedir. Sivilce, akne oluşumuna dair genel bir kanı da bu şikâyetin sadece genç bireylerde oluşacağıdır. Sivilceler ve akneler; yaş, cinsiyet ayırt etmeksizin her ciltte oluşabilmektedir. Sivilcelere dair oluşan bir başka hatalı kanı da bu sorunun sadece yağlı ciltlerde oluşacağıdır. Kuru ciltlerde de sivilce, akneler oluşabilmektedir. Cildin kuruması deri üzerinde küçük tabakalar oluşturabilmektedir. Bu tabakalar gözenekleri tıkayabilmekte, sivilceye yol açabilmektedir.

Erkekler için sivilce kremleri nelerdir diye araştırılırken sivilce ve akne karşıtı bakım için en önemli faktörlerden birinin de cilt temizliği olduğu unutulmamalıdır. Cilt temizliğine dikkat edilmediğinde sivilce ve akne karşıtı bakımda başarılı olmak güçleşecektir. Özellikle yağlı ciltler diğer cilt tiplerine oranla çok daha çabuk şekilde kirlenebilmektedir. Cilt temizliğinde aşırıya kaçılmamalıdır. Cildin aşındırılması ve yıpratılması cilt bakımını olumsuz etkileyecektir. Cilt temizliğine dikkat edilmesi akne sivilce karşıtı bakıma yardımcı olacağı gibi cildin görünümüne de katkıda bulunacaktır.

Yorum Bırak