Cilt Bakımı

EL KURUMASI NASIL ÖNLENİR?

Kışın karşılaşılan yaygın cilt şikâyetlerinden biri de ellerin kurumasıdır. Hassas ve kuru cilde sahip bireyler ise dört mevsim bu sorunu yaşayabilmektedir. Ellerin kurumasını önlemek için alınabilecek birçok önlem bulunmaktadır.

EL KURUMASI NEDEN OLUŞUR?

El kurumasına neden olan öncelikli faktörlerden biri de çevresel koşullardır. İklim değişiklikleri, soğuk ve nemsiz hava ellerin kurumasına yol açabilmektedir. Havadaki düşük nem cildin nem düzeyini de olumsuz etkileyebilmektedir.

Çalışma koşulları da ellerin kurumasına yol açabilmektedir. Sık sık el yıkanması gereken mesleklerde çalışan bireyler de el kuruması şikayeti ile karşılaşabilmektedir. Doktorluk, hemşirelik, kuaförlük gibi sıkça suya temas edilen mesleklerde de eller kuruyabilmektedir.

Nemlendirici kullanılmaması, elleri temizlerken çok yoğun kimyasallar içeren ürünlerin tercih edilmesi de ellerin kurumasına yol açabilmektedir.

EL KURUMASI İÇİN NASIL ÖNLEM ALINABİLİR?

Cildin en üst tabakasında cildi nemli tutan doğal yağlar bulunmaktadır. Bu yağlar cildin bakımlı görünmesine katkıda bulunur. Bu yağların zarar görmesi cildin kurumasına yol açabilir.

Ellerin kurumasını önlemek için alınabilecek birçok önlem mevcuttur.

Alınacak en temel önlemlerden biri de nemlendirici krem kullanımıdır. Kaliteli bir nemlendirici kremle hem cilde nem kazandırmak hem de kuruluk karşıtı bakım yapmak mümkündür.

Özellikle soğuk kış aylarında cildin soğumasını önlemek için eldiven kullanımı önem taşımaktadır. Elleri temizlemede kullanılan ürünlerin de yoğun kimyasallar içermemesine dikkat edilmelidir.

Havlu seçimi de dikkat edilmesi gereken bir diğer faktördür. Yumuşaklığını kaybetmiş, kirli havluların kullanımı hem ellerin kurumasına hem de çeşitli cilt sorunlarına yol açabilecektir.

Kapalı alanları nemlendirmede kullanılan cihazlar da tercih edilebilir. Soğuk havanın yanı sıra kullanılan ısıtıcılar da havadaki nemi azaltabilmekte ve cildin kurumasına yol açabilmektedir.

Kışın elleri yıkarken sıcak su tercih edilebilmektedir. Çok sıcak su da cilde zarar verebilmekte ve ellerin kurumasına yol açabilmektedir.

EL VE CİLT KURULUĞUNDAN SEBİ İXİR ACİL BAKIM KREMİ İLE KURTULUN!

Ödüllü, Dünya Patentli Etken Madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi cilde bakım yapıyor, yoğun nem sağlıyor.

Sebi İxir Acil Bakım Kremi cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon içermez. Cildin su kaybetmesini önleyen ürünümüz cilde bakım yapar ve cildi besler.

Sebi İxir Acil Bakım Kremi; cildi çevresel faktörlere karşı korumakta, cildin kurumasını ve çeşitli sorunlar yaşanmasını da önlemektedir.

Ödüllü, Dünya Patentli Etken Madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi cilt kuruluğunu giderir. Ürünümüz pH nötr özelliği ile tüm cilde uygulanabilmekte yüzde, ellerde ve ayaklardaki kuruluğa karşı da bakım yapmaktadır.

Yorum Bırak