Cilt Bakımı Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

DOĞUM SONRASI ÇATLAKLARINDAN NASIL KURTULURUZ?

Kadınların en büyük dertlerinden biri doğum sonrası oluşan çatlaklardır. Bu noktada kadınlar, bir yandan bebeğini kucağına almanın heyecanını yaşarken diğer yandan doğum çatlaklarını yok etmek için büyük çaba sarf etmektedir. Bizler de bugünkü yazımızda doğum sonrası çatlaklarından nasıl kurtulabileceğinizi sizler için kaleme aldık.

Çatlak bir çeşit deri yırtılması ve derinin aşırı gerilmesine bağlı olarak cildin elastin ve kolajen dokularındaki tahribat sonucunda ortaya çıkan bir çeşit deri yırtılmasıdır. Çatlaklar, ilk oluştuklarında pembemsi görünümdedir ve zamanla bu pembe çizgiler mora sonrasında da soluklaşarak beyaza dönüşmektedir. Hamilelik çatlakları ise gebeliğin son aylarında en belirgin halini kazanmaktadır.

Gebelik döneminde çatlak oluşmasını tamamen önleyecek bir yöntem bulunmamaktadır. Hamilelikte çatlak oluşumunun önüne erkenden geçebilmek için ise dengeli beslenme, bol su tüketimi ve vücudun iyi nemlendirilmesi çok önemlidir. Aynı zamanda, hamilelik döneminiz boyunca doktorunuz eşliğinde sportif hareketler yaparak hem vücudunuzun dengesini koruyabilir hem de sağlıklı bir doğum için hazırlık yapabilirsiniz. Yine, gebelik döneminizde nemlendirici kremler ile baldır bölgenize ve karın bölgenize hafif masajlar yapmanız çatlakların oluşumunu engellemenize yardımcı olmaktadır.

Doğum sonrası çatlaklarını erken dönemde engelleyebilmek için bitkisel yöntemlere de başvurabilirsiniz. Bu noktada papatya çayı, ada çayı, yeşil çay gibi çeşitli bitkisel ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Çatlak lekeleri gebelik ve lohusalık döneminde vitamin C ve fitik asit gibi bitkisel içerikli doğal ürünlerle tedavi edilmektedir. Lohusalık sonlandığında ise kimyasal içerikli renk açıcılar ve peeling yöntemiyle lekelerde belirgin şekilde azalma sağlanmaktadır.

Dünyaya bir bebek getirmek mucizevi bir olay olsa da, gebelik sürecinde oluşan çatlaklar sizi üzebilir. Bu çatlaklara kesin olarak çözüm bulabilmeniz için yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

Dengeli beslenmeye ve tükettiğiniz besinlerin değerlerine dikkat edin,

Vitamin ve mineral yönünden eksiklik yaşamayın; mümkünse doğal yollardan vitamin alın,

Mutlaka spor yapın,

Mutlaka doktorunuza danışarak hareket edin.

Sebi Simyacı der ki; doğum sonrasında kadınlar için en önemli unsurlardan biri çatlak bakımıdır. Gebelik sonrası çatlaklarınızın bakımında kullanabileceğiniz en etkili ürünler ise yan etkisiz Sebi İxir Acil Bakım Spreyi ve Acil Bakım Kremi’dir. Sebi İxir Acil Bakım Spreyi ve Acil Bakım Kremi, çatlaklarınızı yoğun bir şekilde tedavi ederek dış görünüşünüzü güzelleştirir. İçeriklerinde bulunan maddelerin anne sütüne hiçbir zararı yoktur. Bu sebeple, Sebi İxir Acil Bakım Spreyi ve Acil Bakım Kremi’ni bebeğinizi emzirirken de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak