Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

DOĞUM KONTROL HAPLARININ CİLDİMİZE ETKİSİ

Tüm dünyada gebeliği önleyen en etkili ve güvenilir yöntemlerden biri olan doğum kontrol haplarına birçok kadın ön yargılı olarak yaklaşmaktadır. Bu ön yargıların yanı sıra doğum kontrol hapları için göz önünde bulundurulması gereken bazı olumsuzluklar da söz konusudur. Bugünkü yazımızda doğum kontrol haplarının cildinizde oluşturabileceği etkileri sizler için kaleme aldık.

Doğum kontrol haplarının saçınıza ve kafa derinize yapabileceği en büyük pozitif etkilerden biri, belirli saç dökülmelerini önlemeye veya sınırlandırmaya yardımcı olmasıdır. Yüksek folikül duyarlılığından dolayı saç dökülmesi tipik olarak doğum kontrol hapları ile tersine çevrilebilmektedir. Doğum kontrol hapları saç derinizde doğal olarak salgı üretmekte, saçınıza parlaklık kazandırmakta, cildiniz ve saçınızın daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Doğum kontrol haplarının göz önünde bulundurulması gereken bazı olumsuz etkileri de mevcuttur. Bu etkilerden ilki, vücudunuzun doğal salgı üretimini yavaşlatması veya önlemesidir. İkincisi ise, suni östrojenin seks hormonunu bağlayıcı özelliği olan globülin (SHBG) üretimini teşvik etmesi ve bu proteinin de testosteronu baskılamasıdır. Aynı zamanda testosteron, bedeninin sebum üretimini arttırarak ciltte yağlanma oranını da arttırmaktadır.

Doğum kontrol haplarına bağlı olarak ciltte oluşan lekeler ise en sık şikâyet edilen etkiler arasında yer almaktadır. Bu hapların leke oluşumuna sebebiyet vermesinin kaynağında bulunan unsur ise, hormon düzeylerinde yaşanan değişikliklerdir. Bu değişim ise ciltte leke oluşumuna sebebiyet vermektedir.

Sebi İxir Leke Kremi, doğum kontrol hapları sonucunda yaşanan lekelenmeleri en aza indirebilmek için ideal bir bakım kremidir. Dünya patentli hücre yenileyici bileşen içeren; güneş, doğum, yaşlılık lekeleri gibi birçok lekeyi gideren Sebi İxir Leke Kremi doğum kontrol haplarının sebebiyet verdiği cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur. Cildi yormadan, yıpratmadan cildin bakımını yaparak lekeleri gideren ve aynı zamanda cilt kararmalarını yok etmeye de yardımcı olan Sebi İxir Leke Kremi, doğal içeriğiyle dört mevsim kullanılabilmekte; paraben, alkol, silikon ve vazelin içermemektedir.

Sebi Simyacı der ki; doğum kontrol hapları gebelikten korunmada en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu noktada, doğum kontrol haplarının yan etkilerinin farkında olunarak kullanılması gerekmektedir.

Sağlıkla Kalın.

Yorum Bırak