Cilt Bakımı

Doğum çatlakları için nasıl bakım yapılır?

Hemen her kadın hamilelik sırasında ve sonrasında doğum çatlaklarından yakınabilmektedir. Bunun yanı sıra hızlı kilo alımına veya kilo kaybına bağlı olarak vücutta çatlaklar oluşabilmektedir.

DOĞUM ÇATLAKLARI NEDEN OLUŞUR?

Gebelik doğal olarak doğum çatlaklarının nedenini oluşturmaktadır. Göğüs, kalça, kol ve karın bölgesinde çatlaklar oluşabilmektedir. Hormonal değişimler, kilo değişimi gibi faktörle bağlı olarak doğum çatlakları meydana gelebilmektedir.

Vücuttaki çatlaklar zaman içerisinde belirginliğini yitirecektir. Bununla birlikte çatlaklara karşı bakım yapılması ve cilt bakımının ihmal edilmemesi büyük avantaj sağlayacaktır.

Çatlakları doğrudan etkileyen bir konu da cilt elastikiyetidir. Cilt elastikiyetini sağlamak için düzenli su tüketimi önem taşımaktadır. Cilt daha elastik hale geldikçe iz oluşma ihtimali azalacaktır.

Dengeli ve besleyici içeriklere sahip bir beslenme alışkanlığına sahip olunması da hem genel sağlık hem cilt bakımı hem de çatlaklara karşı bakım için önem taşımaktadır.

Çinko, C vitamini, E vitamini gibi içerikler cilt bakımına katkıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra havuç, fasulye ve ıspanak gibi besinler de önem taşımaktadır.

Güneş koruyucu kullanımı cilt lekelerinin ve erken yaşlanma belirtilerinin oluşmaması açısından son derece önemlidir. Güneş koruyucu kullanımı mevcut şikâyetlerin ilerlememesi için de önem taşımaktadır.  Hamilelik sonrasında oluşan çatlaklar ve vücut çatlakları için de güneş koruyucu kullanımı gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da kilo kontrolü olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette hamilelik döneminde kilo alımı yaşanabilmektedir. Bu oldukça doğaldır fakat aşırı kilo alınmasından kaçınılmalıdır. Çok fazla kilo alınması hem anne hem de bebek açısından sorun oluşturabilecektir. Öte yandan hamilelik esnasında fazla kilo alımını engellemek için çok sıkı diyetler de uygulanmamalıdır. Yine bu durum da tıpkı diğeri gibi hem annenin hem de bebeğin sağlığını tehdit edebilecektir.

Doğumdan sonra da annenin kendine bakması çok önem taşımaktadır. Hem beslenmeye hem genel sağlığa hem de cilt bakımına dikkat edilmesi çatlakların giderilmesine de katkıda bulunacaktır.

SEBİ İXİR SU ACİL CİLT BAKIM SPREYİ İLE DOĞUM ÇATLAKLARINA KARŞI BAKIM!

Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Su Acil Cilt Bakım Spreyi doğum çatlaklarına karşı bakım yapmakta ve cildi yatıştırmaktadır. Sprey formatıyla kolay kullanım sağlayan ürünümüz saçlı deri, genital bölge, koltuk altları dahil kullanılabilmektedir.

Dünya patentli formülümüzü incelemek için tıklayın: Sebi İxir Su Acil Cilt Bakım Spreyi

Yorum Bırak