Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

DETOX İÇECEKLERİ İLE CİLDİNİZE BİR İYİLİK YAPIN

Dönem dönem detox yapmak hem sağlığınıza hem bedeninize hem de cildinize iyi gelir. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde sağlığınız ve cilt güzelliğiniz için detox kürleri uygulamanız gerekir. Bizler de bugünkü yazımızda detox sularının cildinize olan faydalarını sizler için derledik.

Detox, sindirim sisteminizi dinlendirerek, vücudunuzda yılların birimi olan toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Böylece kendinizi daha enerjik, daha kaliteli bir yaşama sahip ve daha ışıldayan bir cilde sahip olarak bulabilirsiniz. Detox, bir diyet ya da aç kalma yöntemi değildir. Bilinenin aksine, cildinizi arındırır ve bedeninizin zinde bir yapıya kavuşmasına sebep olmaktadır. Yanlış beslenme alışkanlıkları, kirlilik, çevresel kimyasallar, hormonal değişiklikler, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların vücutta bıraktığı kötü etkilerden de detox ile kurtulabilirsiniz.

Özellikle en az 3 gün boyunca uygulayabileceğiniz detox programıyla cildinizi canlandırabilir, doğal parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Kılcal damar dolaşımını arttırabilir ve lekelerin daha çabuk yok olmasını sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin altında yorgunluk sebebiyle oluşan koyu halkalardan kolaylıkla kurtulabilir, ince çizgilerinizin daha az görünür olmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu noktada da görülmektedir ki, cildinizin güzelliği dışarıdan uygulanan bakım rutinleri ve kremlerle desteklenirken, tükettiğiniz besin ve içeceklerle en güzel, en doğal haline kavuşmaktadır.

Detox suyu cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurken, selülit oluşumunu da azaltır. Bu noktada detox suları, kaslarınızı sıkılaştırır, hem cildiniz hem de vücudunuzun sağlığına kavuşmasını sağlar. Sindirim sisteminizi güzelce temizler ve organlarınızın işlevlerini daha iyi bir hale getirir. Her ne kadar bol su tüketimi cildiniz ve bedeniniz için çok faydalı olsa da, detox tarzında sağlıklı sular sağlınız için daha faydalıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, detox sularını sürekli olarak değil, belirli aralıklarla tüketilmesidir.

Detox sürecinde cildinize iyi gelebilecek sağlıklı su önerilerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Limonlu Su: Bir sürahinin içine su doldurun ve sonrasında içerisine nane yaprakları ve limon ilave edin. Böylece dünyanın en kolay detox suyu’nun keyfine varabileceksiniz.

Salatalık Suyu: Güne daha enerjik başlamanın en güzel yolu salatalıklar ile oluşturulmuş detox suyudur. Yine bir sürahiyi suyla doldurun bu kez içerisine salatalık ve küçük limon parçaları ekleyin. Hem sağlıklı hem de tok tutucu detox suyunuz hazır.

Yeşil Sebze Suyu: Yeşil sebzelerden oluşturulan detox suları her zaman lezzetsiz olarak düşünülür. Ancak, uygun sebze ve meyvelerin bir araya getirilerek oluşturulduğu detox suları gerçekten sanıldığından daha lezzetli olur. Bunun için bir mikser yardımı ile ıspanak, maydonoz ve yeşil elma gibi lezzetli yeşilleri bir araya getirerek doyurucu ve sağlıklı bir detox suyu yaratabilirsiniz.

Sebi Simyacı der ki; detox suları sağlığınız ve cildiniz için oldukça yararlıdır. Bu sebeple belirli dönemlerde detox uygulaması yapmanız size ve cildinize oldukça iyi gelecektir. Cildinizi ve vücudunuzu doğru besinlerle güçlendirmeyi unutmayın!

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak